Як взяти безпечний кредит онлайн?

Так, щоб оформити кредит онлайн і справді знадобиться до 20 хвилин. Але, що потрібно знати про онлайн кредитування? На які нюанси звертати увагу та як захиститись від шахраїв? Фінансові експерти Loando.ua діляться цінними порадами, що збережуть вас від фінансових втрат у майбутньому.

Як оформити безпечний кредит онлайн?

У своїх рекламах кредитори переконують, що взяти кредит дуже просто. Однак ніхто не розповідає, як це зробити правильно. Що потрібно знати, перш ніж оформити позику? На які нюанси звертати увагу, та як вберегтись від шахраїв, що хочуть повісити на вас борг? Відповіді на всі ці питання дадуть експерти з порталу Лоандо.

Кредити в банку: на що звертати увагу?

Банки пропонують настільки широкий спектр послуг, що можна легко загубитися. Особливо, коли в душі прокидається «Плюшкін», який хоче всістися на всі стільці одночасно. Мовляв, беру від життя усе. Саме тому перше правило грамотного позичальника звучить наступним чином:

— Уважно вивчайте пропозицію, порівнюйте її з іншими банками та обирайте лише ту, за якою приходили. Всі інші можна просто взяти до уваги.

На що звертати увагу під час оформлення кредиту в банку?

1. Термін кредитування. Адже чим довший термін користування, тим більша переплата. Навіть, якщо знижується відсоткова ставка.

2. Кінцева сума позики включно з усіма додатковими комісіями. Вся інформація знаходиться в паспорті кредиту. Особливо звертайте увагу на те, чи входять в ціну послуги за страхування. Якщо вони вам не потрібні — відмовтеся. Більшість позичальників забувають про цей пункт, а потім звинувачують банк в прихованих платежах.

3. Спосіб погашення боргу. Одним платежем чи частинами? Якщо є можливість обрати другий варіант, то ви добре зекономите на відсотках. Тому що в більшості випадків вони відраховуються від поточної суми боргу.

4. Чи погоджуватись на додаткові послуги, які пропонує банк? Додаткові послуги — добре, але це геть не означає, що ви повинні їх підключати. Навіть, якщо працівник банку вже 15 хвилин розповідає як це важливо. Ось перелік послуг, від яких можна спокійно відмовитись:

→ Страхування під час відкриття рахунку, переказу коштів чи отримання кредиту. Хіба що ви берете іпотеку. Тоді це обов’язково.

→ Відкриття кредитної картки під час оформлення зарплатної.

→ Смс повідомлення, яке дозволить відстежувати стан рахунку. Особливо, якщо доступ до нього отримав шахрай. Але пам'ятайте, це ваш гаманець, і лише вам вибирати, за що платити, а за що — ні.

Чи банк має право автоматично змінювати тарифи?

Банк просто зобов’язаний повідомити вас про зміну тарифу за обслуговування. Найпізніше зробити це можна за 30 днів до нововведень. Теоретично, установа повинна особисто сконтактуватися з клієнтом та все пояснити. Але в більшості випадків вона просто залишає оновлення на сайті. Якщо така інформація ніде не появлялася, а гроші почали списуватися за новим тарифом, ви маєте повне право не просити повернення коштів.

Чому банк автоматично збільшує кредитний ліміт?

Перш за все, перевірте свій договір з банком. Як правило, в ньому прописані усі умови збільшення кредитного ліміту. Якщо ж такий пункт відсутній, то ви можете поскаржитись у відділенні та повернути стару суму.

Чи можна безкоштовно перевірити кредитну історію?

Раз на рік кожна людина може перевірити кредитну історію абсолютно безкоштовно. Зробити це можна через українське Бюро Кредитних Історій.

Кредит онлайн в МФО: на що звертати увагу?

Мікрофінансування — найкращий спосіб дожити до зарплати. Більшість мікрофінансових організацій пропонують кредити до 30 000 грн. Їхній сервіс настільки швидкий, що заявки на онлайн кредит обробляються протягом 5 хвилин 24/7. З документів знадобляться тільки паспорт та ідентифікаційний код. Ніяких довідок про доходи та поручителів. Отримати кредити онлайн можна на карту будь-якого банку. А відмови тут настільки рідкісне явище, що взяти гроші може навіть безробітний.

Через те, що МФО спеціалізуються на короткотермінових кредитах, відсоткова ставка значно вища.

На що звертати увагу під час оформлення кредиту в МФО?

  1. Ліцензія на діяльність. Найлегше зробити це через систему Національного Банку України. Якщо дані про компанію відсутні, ви потрапили на шахраїв. Також рекомендується вибирати кредитора на таких інфо сайтах як Лоандо. Адже вони співпрацюють лише з ліцензованими компаніями, які встигли зробити собі ім’я на фінансовому ринку.
  2. Повну відсоткову ставку. В середньому, вона складає від 1 до 2 відсотків на добу. Якщо кредитор пропонує 0,01% на перший кредит, то перевірте, як довго триває пільговий період. Часто клієнти думають, що ставка діє усі 30 днів й дивуються звідки взялась комісія. Детальніше про те, як користуватися пільговим періодом кредиту розповідає стаття за посиланням.
  3. Умови пролонгації. Інколи МФО пропонують автоматичне відтермінування оплати до 3 днів. І це справді працює, але не так, як би хотілося. Насправді послуга береже лише від нарахування пені, а ось відомість про прострочення все одно потрапляє до Бюро Кредитних Історій.

Що буде, якщо не погасити кредит вчасно?

Запам‘ятайте, максимальний розмір пені не може перевищувати подвійної суми позики. Детальніше про це говорить закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо споживаного кредитування і форматування та обігу кредитних історій».

Також МФО має повне право перепродати ваш борг колекторській службі. Але перш ніж це зробити, працівники компанії зобов’язані зв'язатись з вами. На рівні закону колектори мають право до вас телефонувати, писати повідомлення та відправляти голосові. Натомість автодозвін, дзвінки посеред ночі та погрози — суворо заборонені законом. В разі потреби з цим можна звертатись до поліції.

Як безпечно оформити кредит онлайн на карту?

  1. Перші ніж отримати гроші, дізнайтесь умови кредитування. Інформація про послугу має бути вичерпною, а не «десь побачив — десь почув».
  2. Вибирайте поміж кількох компаній. Саме для таких випадків команда Лоандо створила «Порівнювач», який дозволяє миттєво зіставити кілька кредиторів та вибрати оптимальний варіант.
  3. Знайте, що ви підписуєте. Краще витратити кілька хвилин на читання ніж кілька місяців на погашення боргу.

Кредит на картку: Як не прокинутись з чужим кредитом?

Через те що отримати кредит в МФО так просто, шахраї часто намагаються нагріти руку на чужих даних. Щоб не допустити цього, уважно слідкуйте за наступними даними:

  • номером телефону. Часом, щоб отримати повний доступ до чужої сім-карти, достатньо заявити про її згубу. Якщо злодію відомі 3 останні номери, на які ви телефонували — справа в капелюсі. Оператор з легкістю видасть йому нову сімку, а вашу заблокує.
  • адресою прописки. Це чергова інформація, яку потрібно подати при заповненні заявки.
  • номером паспорта. Тож краще видаліть всі його електронні копії, адже зламати профіль в соцмережах може навіть хакер початківець.
  • ідентифікаційним кодом. Це саме стосується ІПН.

Що робити, якщо хтось взяв кредит онлайн на картку без мого відома?

В такій ситуаціях слід терміново звернутися до кредитора. Більшість служб підтримки працюють цілодобово. Також потрібно написати заявку про заборону використання ваших особистих даних. Щоправда, це робить в формі паперового листа та займає трохи часу.

Додатково можна звернутися до Національного банку України. Можливо, вони запропонують якісь альтернативні варіанти.

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Кредит з 18 років: де його отримати? (4)

Студенти – це люди, яким постійно потрібні гроші. Знайти оплачувану роботу важко, та й часто на неї немає...

Як оформити кредитну картку онлайн або в банку? (4)

Сьогодні кредитна карта є найбільш зажаданим банківським продуктом не тільки в нашій країні, але й у...

Додати коментар

##     ## ##    ## ##    ## ####  ######  
##     ##  ##  ##  ###   ##  ##  ##    ## 
##     ##   ####   ####  ##  ##  ##       
##     ##    ##    ## ## ##  ##  ##       
 ##   ##     ##    ##  ####  ##  ##       
  ## ##      ##    ##   ###  ##  ##    ## 
   ###       ##    ##    ## ####  ######  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі