Як правильно користуватися пільговим періодом кредиту?

Багато українців між кредитом онлайн і кредитною карткою роблять свій вибір на користь останньої через грейс період або пільговий період з безкоштовним використанням грошей. У чому полягає схема розрахунку пільгового періоду, і які можуть бути недоліки?

Пільговий період може допомогти заощадити кошти при постійному замствованіі

ЩО ТАКЕ ПІЛЬГОВИЙ ПЕРІОД?

Пільговим (або безпроцентним) періодом називають той термін, коли господар кредитки безкоштовно вправі використовувати кошти з неї. Інакше його називають грейс періодом.

Обов'язковою умовою безоплатності грейс періоду буде повне погашення всього боргу з цього періоду до закінчення його терміну. Також знаходження в грейс періоді не звільняє від внесення обов'язкових платежів.

ГРЕЙС ПЕРІОД - ЯК РАХУВАТИ?

Правильний облік терміну фактичної тривалості безкоштовного періоду не так очевидний, як може здатися. Адже людина, не обтяжена знаннями тонкощів банківської справи, може вважати, ніби обіцяний йому «пільговий період до 50 днів» означає, що з моменту будь-якої покупки по карті є 50 днів для внесення грошей на рахунок, і відсотки не будуть нараховані.

Це абсолютно не так, все набагато складніше. Позичальник тільки тоді зменшить свої втрати від відсотків до нуля, коли без помилок вирахує грейс період. А правильність користування багато в чому залежить від умов конкретного банківського продукту.

СХЕМА РОЗРАХУНКУ ПІЛЬГОВОГО ПЕРІОДУ КРЕДИТУ

У банківській справі є два терміни: розрахунковий період та розрахунковий період.

Перший день розрахункового періоду - це дата, коли користувач активував свою кредитку (як варіант - по карті проведена перша операція). Протягом усього розрахункового періоду власник картки може робити по ній покупки. Банк буде підсумовувати суми таких витрат, сплачених з наданого кредитного ліміту. Як правило, стандартним розрахунковим періодом буде календарний місяць (30 або 31 день).

Потім включається платіжний період, протягом якого банк надає людині можливість без додаткових витрат повернути всю суму грошей, витрачених з коштів банку. Нарахування відсотків не буде лише якщо всі ці гроші повернуться в банк у встановлений термін.

Триває цей період в залежності від умов банку, що видав картку. Так що позичальникові варто уважно вивчати умови свого договору. У самому частому випадку він становить близько 30 днів.

Підсумовуючи повну тривалість розрахункового періоду з терміном платіжного, виходить той самий проміжок використання позикових грошей від 50 до 60 днів.

Прострочення ПІЛЬГОВОГО ПЕРІОДУ

Якщо до дня закінчення розрахункового періоду на карту не будуть внесені всі гроші, що позичальник витрачав на протязі розрахункового, банки починають нараховувати на них відсотки й пропонують заплатити певну суму у вигляді мінімального платежу. Розмір цієї суми для кожного банку різниться, але в середньому становить від 5% до 10%. Відсотки, розраховані таким чином, і мінімальний платіж - сумарно формують обов'язковий платіж по кредитній карті. Його позичальникові щомісяця потрібно буде виплатити до встановленої договором датою.

Пропуск обов'язкового платежу вважається відступом від зобов'язань кредитного договору: на позичальника нараховуються штрафи, може бути збільшений відсоток з простроченої суми, передана негативна інформація в БКІ.

ПЕРЕВАГИ ПІЛЬГОВОГО ПЕРІОДУ

  1. Оформлення кредитної картки з грейс періодом є вигідним варіантом в тому випадку, якщо потреба в грошах виникає часто, наприклад, з причини нестабільного заробітку. В цьому випадку позиковими грошима можна користуватися безкоштовно - якщо встигати погашати борг у пільговий період. Банки, на відміну від кредитних компаній, не надають послуги продовження платежу - після прострочення процентна ставка буде досить високою.
  2. Ще однією перевагою карти з пільговим періодом можна назвати той факт, що потрібна сума завжди буде під рукою. Відкривши раз кредитну карту, можна розраховувати на додаткові кредитні кошти постійно і не потрібно буде кожен раз висилати кредитну заявку.

ГРЕЙС ПЕРІОД - НЕДОЛІКИ

Навіть в такому мізерному описі нюанси починають виникати відразу. Припустимо: календарний проміжок дат початку розрахункового і платіжного періодів - жорстко зафіксований і не залежить від дня покупки. Тобто, витративши з кредитки якусь суму в останній день розрахункового періоду, користувач кредитки вправі розраховувати не на заявлену банком відстрочку 50 днів без відсотків, а не на фактичний 1 день до закінчення розрахункового періоду плюс 20 днів платіжного. Тобто - «несподівано» всього 21 день.

Те саме можна сказати й до випадку з множинними покупками всередині розрахункового періоду. Незалежно від того, як часто користувач оплачував кредиткою свої витрати, банк підсумує підсумок після закінчення фіксованого періоду, і ці гроші потрібно буде повністю повернути до закінчення платіжного термiну. В іншому випадку будуть нараховані до сплати відсотки з усією утвореною сумою.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Додати коментар

      ## ##     ## ##     ## ##    ##  ######  
      ## ##     ## ##     ##  ##  ##  ##    ## 
      ## ##     ## ##     ##   ####   ##       
      ## ##     ## ##     ##    ##    ##       
##    ## ##     ## ##     ##    ##    ##       
##    ## ##     ## ##     ##    ##    ##    ## 
 ######   #######   #######     ##     ######  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі