Як покращити кредитну історію?

Кредитна історія як паспорт — видасть і ваш вік, і ваші недоліки. Щоб кредитори склали про вас хороше враження, потрібно ретельно стежити за її чистотою. Але що робити, якщо кредитне минуле наклало свій відбиток на вашій репутації? Вихід однозначно є й фінансові експерти Лоандо поділяться кількома порадами, які допоможуть виправити кредитну історію.

Як покращити кредитну історію?

ЯК ФОРМУЮТЬ КРЕДИТНУ ІСТОРІЮ?

Кредитна історія - то є досьє клієнта формується, як тільки ви оформите свій перший кредит. Кредитори миттєво надсилають інформацію до Бюро КІ, з якими вони співпрацюють. До того ж неважливо ці кредити були готівкою, на карту або кредитний ліміт, який автоматично виділив банк. В історії зберігаються також персональні дані про громадянина та про всі відмови, які він отримав.

Варто зазначити, що дані зберігаються лише десять років. Старі записи видаляються, таким чином кредитор може переглянути лише останні 10 років фінансового життя.

ЩО МОЖЕ ВИПРАВИТИ КРЕДИТНУ ІСТОРІЮ?

КІ така примхлива дама, що на її рейтинг впливає абсолютно будь-яка деталь. Будь це прострочення кілька копійок, наприклад, коли банкомат зняв додаткову комісію, яку ви не звернули увагу. Або пільговий період пролонгації, який дають деякі мікрокредитні компанії.

Ось перелік основних факторів, що впливають на вашу КІ:

 1. В один період ви подали кілька заявок на кредити. Особливо, якщо частину кредитор відхилив. У цій ситуації банк думає за схемою: якщо компанія "х" не дала йому грошей, то ймовірно щось не так з цим позичальником.
 2. Ви часто змінювали особисту інформацію. Якщо при подачі заявки на кредит ви змінюєте особисту інформацію, база БКІ також оновлює ці дані. У разі надмірного редагування ви можете викликати підозри. Регулярністю вважається період протягом трьох місяців.
 3. У вас є багато незакритих кредитів. Чим більша частина вашого заробітку йде на погашення боргу, тим менший ваш рейтинг. Адже тоді ваша платоспроможність зменшується і наступна позика стане непосильною ношою. Принаймні так вважають банки. Оптимальна пропорція боргу та заробітку – 30/70. Крайня оцінка – 50/50. Вчасно погашайте борги, і такі проблеми залишаться в минулому.
 4. Ви не користуєтесь кредитами. Так, нульова історія нічим не краща. Адже тоді кредитори не знають, чого від вас чекати. Однак це не така вже проблема, адже рано чи пізно кожен з нас бере в кредит пилотяг чи мультиварку. Зазвичай у таких розстрочках не відмовляють, тому це буде ваш шанс показати себе як відповідального клієнта.
 5. Кредитор подав проти вас позов чи навпаки. Ця причина дуже очевидна для докладних пояснень. Адже інформація про ваше прострочення йде ще в перший день, а подальші конфлікти докладно фіксуються в базі даних.

ЯК ПОКРАЩИТИ КРЕДИТНУ ІСТОРІЮ?

Як би ви не гуглили "як видалити кредитну історію" - це нереально. Хіба що минуло 10 років і вона автоматично оновилася. УБКІ радить клієнтам зі зіпсованим рейтингом зробити такі дії:

 • Негайно повернути всі заборгованості та прострочення. Або хоча б погасити дрібні онлайн-кредити. Так ви дасте сигнал, що "взялися за голову" та почали діяти.
 • Вчасно погашати платежі за кредитною карткою. Також без затримок сплачуйте борги за товари, які ви взяли на виплат.
 • Користуватися реструктуризацією. Якщо ви оформите реструктуризацію, БКІ перегляне своє ставлення до вас та покращить рейтинг. Нагадаємо, що основною функцією реструктуризації є дозвіл погасити кредит меншими частинами за триваліший період.
 • Візьміть мікропозику в МФО. Сервіси онлайн кредитування мають набагато менші вимоги, тому взяти кредит можна навіть з поганою історією. Тимчасова оплата невеликих кредитів може покращити ваш рейтинг.
 • Використовуйте послугу "покращення кредитної історії" від кредитної компанії. Зазвичай це програма з отримання кількох мікропозичок за зростанням суми зі своєчасним погашенням. Такий крок наповнить історію позитивними записами та відсуне на другий план прострочень у минулому.
 • Змініть прізвище. Це не найдієвіша порада, але можна встигнути скористатися повільністю бюрократії та запросити кредит одразу після зміни прізвища.
 • Перевірте термін оновлення історії. Найдовший спосіб виправлення репутації. Як було зазначено вище, дані зберігаються всього 10 років. Якщо термінової потреби в кредитуванні немає, то краще не випробовувати успіх і не збирати відмови. Видача кредиту після поновлення історії пройде без проблем.

Як виправити помилку в КІ?

Нерідкі випадки, коли негативні записи потрапляли в історію випадково: з вини працівника Бюро Кредитних історій або через технічні збої. Виявити таку помилку можна за наявності довідки про погашення боргу, чека або будь-якого іншого підтвердження. Буває, що записи потрапляють до однофамільців.

При виявленні помилки слід відразу ж написати заяву на виправлення помилки в бюро. Якщо виявиться, що помилка на стороні кредитора, потрібно надсилати заяву і йому. Не соромтеся звертатися до кредитних компаній: їхня неуважність може коштувати позичальнику роки мук та обмежень через поганий кредитний рейтинг.

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Додати коментар

##   ## ##   ## #######  #######  ####### 
##   ## ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
##   ## ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
##   ## ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
##   ## ##   ## ## ## ## ##   ## ## ## ## 
##   ## ##   ## ##  ## ##   ## ##  ## 
 #######  #######  ##### ## #######  ##### ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі