Як отримати довідку про закриття кредиту?

Банківська помилка, збій в системі чи просто неоновлена інформація. Все це може стати причиною судової тяганини та примусового стягнення заборгованості, яку ви давно погасили. На жаль, без довідки про сплату боргу складно довести свою правоту. Як взяти засвідчення про відсутність заборгованості та про які нюанси потрібно знати?

Довідка про закриття кредиту

Чи важко взяти довідку про відсутність заборгованості?

В теорії, банк повинен автоматично анулювати договір, але в практиці це так не працює. Фінансові компанії часто нехтують цим обов'язком, мовляв: зависла система, забракло бланків і т.д. А в деяких ситуаціях доходить до того, що банки заявляють буцімто взагалі не видають таких довідок. Причина проста – незакриті кредити годують банківську скарбничку. А заодно установи не втрачають клієнтів, що збільшує їхню статистику. Тож, запам'ятайте, ви єдина особа, яка справді зацікавлена у своєму добробуті.

Чим загрожує не закриття кредиту?

Виплачений – не означає закритий. А отже у вас можуть бути проблеми з кредитною історією. Після цього ваші шанси взяти кредит у банку значно зменшаться. Хіба що ви звернетеся до МФО, яке видає кредит з поганою кредитною історією.

Навіть одна випадково непогашена гривня згодом може перетворитися на десятки тисяч. Причиною цього є додаткові штрафи, які примножують суму та відсоткова ставка, що далі продовжує нараховуватися. Як результат – судовий позов та вимоги виплатити гроші, якими ви навіть не користувалися.

Як правильно погасити кредит та отримати засвідчення?

Останній внесок за кредит ще не означає, що ви його закрили. Щоб довести, що ви виконали свої зобов'язання, потрібно взяти засвідчення про офіційне закриття позики. Лише після цього ви можете видихнути з полегшенням.

Приблизно процедура виглядає наступним чином:

1. Зробіть останній платіж.

2. Підіть до відділення банку.

3. Напишіть заяву про повне погашення боргу.

4. Попросіть кредитора додати документи, які підтверджують погашення кредиту.

5. До заявки додайте копії квитанцій за всі платежі.

6. Отримайте засвідчення.

Важливо: завжди домагайтесь офіційного підтвердження. Про усну форму – немає навіть мови.

На отримання засвідчення у вас є до 2 тижнів.

Чи в мікрофінансових установах процедура виглядає так само?

МФО мають дещо спрощені умови кредитування, а відповідно й віддачі грошей. В таких компаніях достатньо сплатити повну суму, вказавши номер кредитного договору. Після зарахування коштів, кредит автоматично анульовується. Але на всяк випадок потрібно зберегти чек. Якщо ви робите оплату безпосередньо в особистому кабінеті, процедура пройде ще швидше й позика зарахується миттєво.

Як перевірити чи ви закрили кредит?

Існує 2 оптимальних способи дізнатися чи ви закрили позику.

1 метод

Раз на рік кожен громадянин України має право безкоштовно перевірити кредитну історію в Бюро ІК. Кожна наступна перевірка коштує 50 гривень. Офіційна довідка прийде на вашу електрону скриньку. В документі ви побачите:

 • Кількість відкритих кредитів;
 • Інформацію про закриті позики;
 • Свої штрафи та пені;
 • Розмір актуального боргу;
 • Кредитний рейтинг.

Ваш рейтинг залежить від всіх вищезгаданих чинників. Також замовити довідку можна через банки або фінансові та кредитні організації. Комісія за послугу залежить від конкретної компанії.

2 метод

Завантажте мобільний додаток Бюро Кредитних Історій. Заповніть необхідні поля та дочекайтеся, поки система знайде вашу історію. Звіт виглядатиме так само як і в попередньому варіанті. Найбільшою перевагою мобільної версії є те, що ви лише 1 раз вводите свої дані й додаток автоматично формуватиме наступні запити. А функція "Статус Контроль" надсилатиме вам повідомлення про кожну зміну в КІ.

Санкції проти позичальника, який не закрив боргу за кредитом

Незнання закону не звільняє від відповідальності. Так само і з кредитами. Свідома чи не свідома заборгованість — ви все одно понесете відповідальність. Найпоширенішими формами покарання є штрафи та пеня. Чим же вони відрізняються? Все дуже просто:

Штраф: нараховує додаткові відсотки, які має сплатити клієнт. Наприклад, ви позичили 5000 гривень й за несплату вас оштрафують на 10% від загальної суми. В результаті ви заплатите ще 500 гривень. Як правило, більшість банків подвоюють ставку, тож кінцева сума виходить кругленька.

Пеня: застосовується у випадках, якщо клієнт:

 • порушив термін часткового або повного погашення кредиту;
 • не погасив відсотки за користування;
 • не сплатив комісії;

В цьому випадку до поточного відсотка додається ще додатковий. Його розмір визначає Національний Банк України, а цифра зазначена у кредитному договорі.

На 32 день порушення банк має повне право вимагати від клієнта заплатити пеню в подвійному розмірі.

Висновок:

Щоб не було, завжди контактуйтеся зі своїм банком. Ніхто окрім вас не подбає про ваш добробут. Лише тоді ваша кредитна совість буде чиста, а УБКІ не жахатиме космічними статистиками.

Кредити онлайн без відсотків
Moneyveo / Mанівео
17000 грн / 30 дн.
MyCredit / Май Кредит
12000 грн / 30 дн.
Tengo / Тенго
20000 грн / 30 дн.
Кредит Додам
6000 грн / 14 дн.
Качай гроші
5000 грн / 30 дн.
Credit7 / Кредит 7
15000 грн / 30 дн.
Кредит Касса
20000 грн / 30 дн.
Money4you / Маніфою
5000 грн / 30 дн.
Banana Credit / Банана Кредит
15000 грн / 30 дн.
CreditPlus / Кредит Плюс
10000 грн / 30 дн.
Loany / Лоані
15000 грн / 15 дн.
ZeCredit/ Зе Кредіт
15000 грн / 30 дн.
Miloan / Мілоан
20000 грн / 30 дн.
CCLOAN / ССЛОАН
15000 грн / 30 дн.
Швидко Гроші
20000 грн / 14 дн.
SOS CREDIT / СОС КРЕДИТ
10000 грн / 30 дн.
Wideo

Додати коментар

##   ## #### ######## ######## ##   ## 
 ##  ##  ##   ##  ##    ##   ## 
 ## ##  ##   ##  ##    ##   ## 
  ###   ##   ##  ######  ##   ## 
 ## ##  ##   ##  ##    ##  ## 
 ##  ##  ##   ##  ##     ## ##  
##   ## ####  ##  ########  ###  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі