Кредитна картка: як вибрати та де замовити?

Як обрати кредитну картку? На що звертати увагу при оформленні та як не переплачувати за користування? Портал Loando.ua підготував перелік корисних порад, які збережуться ваш час та гроші.

Найвигідніші кредитні картки

Що краще, кредитні картки чи дебетові?

Обидва варіанти є хорошими. Однак, якщо говорити про практичність, то кредитна картка значно випереджає дебетову. По-перше, кредитка є гарантом вашої фінансової забезпеки. Щоб не трапилось у вас завжди будуть кошти, на які можна розраховувати.

Уявімо собі ситуацію, що ви поїхали на лижі у Буковель та хочете орендувати спорядження. За кожен елемент гірськолижного одягу доведеться викласти кругленьку суму для застави. Якщо у вас дебетова картка, на рахунку заблокуються ваші особисті гроші, що значно обмежить бюджет мандрівки. Натомість на кредитній карті — під заставу підуть банківські. А якщо у вас діє пільговий період на користування кредитними коштами, то не доведеться навіть платити комісії.

Звісно, бувають ситуації, коли клієнт не довіряє своїй силі волі та боїться витратити більше ніж розраховував. Тоді краще обирати дебетові картки. Адже вибір картки перш за все справа індивідуальна.

Кредитна карта чи онлайн позика?

Все залежить від того, скільки у вас є часу. Наприклад, якщо вам терміново знадобилася порівняно невелика сума, то простіше буде оформити кредит онлайн. На отримання кредиту піде до 20 хвилин. А, якщо вам потрібні резервні кошти для регулярного користування, то обирайте кредитки. Ось кілька відмінностей між цими двома способами кредитування:

Зняття готівки

Якщо вам знадобилася готівка, то зняти її з кредитної картки стане дорогим задоволенням. Здебільшого, банки беруть 5% від суми, яку ви обготівковуєте. Натомість кредитні кошти позичені в МФО видаються без комісії. Хіба, що ви знімаєте гроші в банкоматі чужого банку. Звісно, слід пам'ятати, що мікропозики не безкоштовні й в кінці терміну ви заплатите суму, яка прописана у кредитному договорі.

Процентна ставка

Якщо вчасно класти гроші на рахунок, то користуватися кредитним лімітом можна безкоштовно. У крайньому разі, ви можете взагалі не користуватися цими коштами. Тоді точно не доведеться нізащо платити. А ось з кредитами онлайн такий номер не пройде. З вас буде стягуватися плата за кожен день прописаний у кредитному договорі. Хіба що вам вдасться раніше погасити заборгованість. В таких випадках кредит автоматично закривається й не доведеться доплачувати за весь вказаний в умовах період.

Термін користування

Кредитний ліміт буде доступний аж до закінчення терміну дії вашої картки. Якщо говорити про онлайн кредити, то під час оформлення ви самі вибираєте кінцеву дату. Як правило, МФО видають позики до 30 днів, а поодинокі компанії — до 1 року. Видовжити цей термін можна підключивши пролонгацію. Тоді у вас буде місяця, щоб віддати борг.

Погашення боргу

Покласти гроші на кредитку можна у будь-який час доби. Але, якщо ви хочете зекономити на комісії за користування, то вам потрібно встигнути до закінчення пільгового періоду. Натомість МФО чітко вказують період, протягом якого потрібно повернути борг. В разі прострочення, на клієнта чекатимуть штрафи, пеня та негативні записи у кредитній історії.

На що звернути увагу при виборі кредитної картки?

1) На умови користування:

 • Чи є бонусні програми на покупки товарів?
 • Чи береться комісія за операції, які ви проводите найчастіше?
 • Який розмір комісій?
 • Які умови нарахування комісій?
 • Чи можна уникнути комісії?
 • Якщо так, то як це зробити?

2) На пільговий період:

 • Скільки триває пільговий період?
 • За що все одно доведеться заплатити?
 • Чи можна відмовитись від додаткових оплату?
 • Якщо так, то як?
 • Які відсотки за користування?

3) На умови повернення заборгованості:

 • Який розмір щомісячних платежів?
 • До якого числа потрібно повернути борг?
 • Які штрафи за прострочення?
 • Які є способи погашення?
 • Як оформити кредитну картку?

Перш ніж оформити кредитку, перегляньте пропозиції кількох банків та виберіть найбільш відповідний варіант. Щоб побачити перелік установ перейдіть у розділ "Кредитні картки". Як тільки визначитеся, натисніть кнопку "Надіслати заявку".

1) Вас перенесе на офіційну сторінку банку.

2) Слідуйте вказівкам вашого банку. Кожна установа має різний функціонал сайту. Наприклад, ПриватБанк просить вибрати тип карти та відразу перейти до замовлення. А в ОТП банку слід спершу розрахувати суму на кредитному калькуляторі.

3) Введіть необхідні дані та суму бажаного кредитного ліміту. Скажімо, 100 000 грн. До речі, в деякий банках отримати кругленьку суму можна без довідки про доходи.

4) Зачекайте доки система опрацює ваш запит. У більшості випадків відповідь приходить миттєво.

5) Тоді вам залишиться ознайомитися з договором та поставити електронний підпис. За самою карткою доведеться йти у відділення банку. Або можна замовити кур'єрську доставку.

В разі питань, не бійтеся контактуватися з вашим банком, лише так ви та ваші кошти будете у повній безпеці.

Додати коментар

##   ## ######## ######   ###  ######## 
## ## ## ##    ##  ##  ## ##   ##  
## ## ## ##    ##    ##  ##   ##  
## ## ## ######  ###### ##   ##  ##  
## ## ## ##       ## #########  ##  
## ## ## ##    ##  ## ##   ##  ##  
 ### ### ######## ###### ##   ##  ##  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі