Як регулюються кредитні компанії в Україні?

Коли виникає гостра потреба в коштах, не завжди можна отримати їх в банку чи позичити в знайомих. Саме тоді варто скористатися іншим, більш простим способом для вирішення тимчасових фінансових труднощів – оформити кредит онлайн в кредитній компанії. Проте, багатьох цікавлять питання: що це за компанії, які принципи їх роботи та за допомогою яких законів регулюється їх діяльність?

Регулювання кредитних компаній в Україні.

Структура фінансового ринку України

Щоб зрозуміти, що таке кредитні компанії та як вони регулюються, потрібно вияснити до якого сегменту фінансового ринку вони належать, і як виглядає структура цього ринку в цілому. В Україні всі фінансові установи поділяються на банківські та небанківські фінансово-кредитні установи.

До першої категорії відносяться різні види банків, а саме: Національний банк України (НБУ), комерційні, ощадні, інвестиційні та іпотечні банки. До небанківських фінансово-кредитних установ належать: кредитні компанії, ломбарди, лізингові, факторингові та страхові компанії, довірчі товариства, кредитні спілки, інвестиційні та пенсійні фонди. Усі вони здійснюють діяльність подібну до банківської, але мають ряд суттєвих відмінностей.

По-перше, такі установи проводять надання послуг на зовсім іншому рівні ніж банки, адже мають значно вужчу спеціалізацію. В спектр їх діяльності не входять операції, які визначені як базові банківські (відкриття та ведення рахунків, залучення депозитів фізичних осіб, розрахункові, касові та трастові послуги).

Залежно від того, до якого виду належить небанківська фінансова установа, вона може займатися або кредитуванням населення, або надавати посередницькі послуги. Найвідомішим видом фінансових установ, яка кредитує фізичних осіб є – кредитні компанії та ломбарди. Якщо про принципи роботи других нам відомо досить  багато, то що до кредитних компанії, варто розглянути це поняття більш детально.

Що ж це таке – кредитна компанія?

Кредитна компанія – це організація, що здійснює фінансову діяльність, а саме – видачу споживчих кредитів за рахунок залучення власних резервів. В Україні масове відкриття таких установ припало на 2009-2011 роки, й надалі їх кількість зростає. Це пов’язано з тим, що сьогодні для кредитних компаній на вітчизняному фінансовому ринку створені досить сприятливі умови: немає жодних обмежень відносно відсоткових ставок та жорстких нормативів.

Зараз на однакових правах існують як офлайн, так і онлайн компанії. Кредити видаються готівкою, а також безготівковими переказами на банківські карти. Договори оформленні дистанційно, мають таку ж юридичну силу, як i договори оформленні в стаціонарних відділеннях. Сума, яку можна отримати в такій організації – це в основному 2000-3000 гривень для нових клієнтів, і до 10 000 гривень для постійних клієнтів. Також є окремі компанії, які видають кредити онлайн або кредити готівкою на більші суми, проте зазвичай там більше вимог й одного тільки паспорта та ідентифікаційного коду може бути недостатньо.

Які бувають кредитні компанії?

Хто і як контролює діяльність кредитних установ в Україні?

Небанківські фінансово-кредитні установи є важливою складовою українського ринку фінансових послуг. Вони займаються обслуговуванням значної частини населення, тому їх діяльність повинна регулюватися на державному рівні. На даний момент в нашій країні ще не створено спеціального законодавства, яке виконувало б регуляторну функцію. Та це зовсім не означає, що дані організації не підпадають державному регулюванню.

Робота небанківських фінансово-кредитних установ контролюється за допомогою загального законодавства, а саме: за допомогою закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», за допомогою цивільного законодавства, а також законом «Про електронну комерцію». Кредитні компанії в нашій державі так само, як і ломбарди, страхові компанії та інші учасники фінансового ринку, підпорядковуються Національній комісії у сфері державного регулювання фінансових ринків.

Щоб отримати законне право на здійснення фінансової діяльності (у випадку кредитних компаній – надання споживчих кредитів фізичним або юридичним особам), організація повинна перш за все бути занесена в єдиний державний реєстр фінансових установ України та отримати спеціальний документ – свідоцтво про реєстрацію фінансової установи. На даний момент – це основна вимога до кредитних компаній зі сторони держави.

Як безпечно оформити кредит онлайн в кредитній компанії?

Перш ніж звертатися за кредитом онлайн, потрібно вибрати надійну кредитну організацію. Для цього перевірте її легальність і чесність. Як це зробити? Для початку можна подивитись наявну документацію на сайті вибраної компанії. Ця інформація переважно розміщена в спеціальних розділах «Документи» або «Про нас».

Які документи повинні бути розміщенні в загальному доступі? Перш за все, кредитна компанія повинна зробити доступним для кожного клієнта перегляд сканованої копії свідоцтва про реєстрацію фінансової установи або хоча б вказати його серію та номер. У випадку, якщо вказано тільки дані свідоцтва й не долучено файлу зі скан-копією, то було б мудро перевірити наявність інформації про кредитну компанію в Держреєстрі. Його можна знайти на офіційному сайті Верховної Ради України. 

Також не було б зайвим перевірити фінансову звітність компанії за попередні роки: аудиторський звіт, баланс та данi про власний капітал. Перед оформленням договору уважно прочитайте умови отримання та погашення кредиту. Ознайомтеся з інформацією, яка стосується відсоткової ставки, прострочки, штрафів та пені. Й не менш важливий пункт про політику конфіденційності: в яких випадках ваші дані можуть або не можуть передаватися третім особам. Пам'ятайте, тільки після застосування перерахованих вище дій, ви зможете дійсно безпечно оформити кредит онлайн та уникнути шахрайства в кредитуванні.

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Економічна ситуація в нашій країні все ще залишає бажати...

Як отримати кредит онлайн без відмови?

Фінансові проблеми можуть виникнути навіть в максимально...

Арбітражний керуючий: хто він і яка його роль?

Після набуття чинності оновленого Кодексу з процедур...

Додати коментар

 ###### #### ######## ##   ## ######## 
##  ## ##   ##  ##   ## ##    
##    ##   ##  ##   ## ##    
##    ##   ##  ##   ## ######  
##    ##   ##  ##   ## ##    
##  ## ##   ##  ##   ## ##    
 ###### ####  ##   ####### ##    

Увійдіть, щоб приховати це поле