Прострочка по кредиту: чим загрожує та що робити?

Сьогодні послуги кредитування доступні майже для кожної людини. Отримати кредит можна навіть за 15 хвилин, маючи тільки паспорт. Багато людей використовують подібні можливості, але не задумуються, чи зможуть повернути позичені кошти. Саме тому прострочки по кредиту стають що раз частішим явищем. Чим загрожує прострочена заборгованість та що з нею робити?

Чим загрожує прострочка по кредиту?

Які бувають причини прострочки по кредиту?

Прострочка по кредиту виникає, коли особа немає змоги вчасно погасити кредит або сплатити відсотки, дотримуючись графіку платежів. Таке може трапитись, якщо людина оформила кредит, не маючи постійного джерела доходу або ж через втрату цього джерела.

Причини виникнення прострочки можуть бути пов’язані й з іншими чинниками, наприклад: важка хвороба позичальника або одного із членів сім’ї, втрата майна внаслідок нещасного випадку чи стихійного лиха, смерть годувальника або іншого членів сім’ї. Тобто, людина може не виплачувати позику, бо немає для цього коштів, або якщо певні обставини не дозволяють вирiшити як позбутися боргів.

Проте, іноді зустрічаються випадки, коли позичальники навмисно ухиляються від виконання боргових зобов’язань. Найчастіше це клієнти кредитних компаній. Більшість із таких осіб ставиться несерйозно до кредитів онлайн, вважаючи кредитні договори в електронному форматі недійсними або такими, що не мають юридичної сили.

Насправді подібні думки зовсім безпідставні, а недотримання умов електронного кредитного договору, укладеного з кредитною компанією, як і недотримання умов звичайного договору, підписаного з банком, веде до серйозних наслідків.

Наслідки прострочки по кредиту

Наслідки прострочки по кредиту залежать, в першу чергу, від розміру кредиту, розміру заборгованості та терміну заборгованості по кредиту, а також подальшої поведінки позичальника. На перших етапах, поки борг незначний, а прострочка не перевищує 7 днів, кредитори можуть жодним чином не реагувати. Однак, пеня чи штрафні санкції будуть нараховуватись відповідно до умов кредитного договору.

Але коли термін перевищує один календарний тиждень, співробітники кредитної установи починають телефонувати до боржника. Дзвінки здійснюються з метою дізнатись причини, через котрі клієнт не міг вчасно внести оплату та вирішити, як дальше буде відбуватись погашення кредиту. Якщо позичальник тривалий час не йде на контакт з кредитором, то останній має всі підстави для застосування більш жорсткіших методів впливу.

Наслідки прострочки по кредиту.

Передача справи колекторам

Коли ситуація майже безнадійна кредит передають колекторам. До даного методу кредитна компанія чи банк змушені вдаватись тоді, коли роз’яснювальні розмови з позичальником не дають жодного результату, або клієнт уперто відмовляється плати чи переховується від кредитора.

Попри упереджене ставлення до роботи колекторів, слід сказати, що їх робота повністю легальна і відповідає чинному законодавству. Звичайно, бувають випадки, коли представники цього відділу перевищують свої повноваження. Однак за умов виконання боржником своїх обов’язків, не було б підстав для виникнення подібних ситуацій.

Робота колекторів полягає на поверненні боргу та стягненні нарахованих відсотків, штрафів й вартості інших послуг, пов’язаних з користуванням кредитом. В основному колектори застосовують методи настійливого телефонування по всіх номерах телефонів, котрі подав клієнт при укладанні угоди, при чому дзвінки здійснюються в різний час доби.

Якщо це не допомагає, вимоги сплати боргу та попередження про наслідки відправляються в письмовій формі на е-мейл та поштою на адресу проживання. Якщо справа і далі не рухається з місця, колектори мають право відвідати проблемного боржника та особисто повідомити про необхідність сплати боргу та про наслідки ухилення від погашення кредиту. Однак, коли представники колекторської компанії продовжують переслідувати чи застосовувати погрози, то це можна вважати прямим порушенням прав людини й тоді потрібно рішуче діяти, щоб захиститись від незаконних дій колекторів.

Передача справи до суду

Останній етап роботи з простроченим кредитом – це передача справи до суду. Жодна з фінансових установ в такому розвитку подій не зацікавлена. Однак, якщо на злісного боржника не діють жодні з перерахованих вище заходів, то законне вирішення даної ситуації можливе тільки в судовому порядку.

Справа з проблемною заборгованістю може розглядатися від одного до кількох місяців, а іноді навіть до року. В більшості випадків рішення приймається на користь кредитора. Суд може присудити негайну виплату боргу разом з нарахованими відсотками, штрафами та комісіями, а також покриттям витрат позивача, які він поніс у процесі вирішення справи з винною стороною, тобто з позичальником.

Якщо виясниться, що дана особа не має коштів для відшкодування, судом приймається рішення про конфіскацію та розпродаж майна. Реалізацією виконавчого провадження займаються судові пристави. Вони мають усі повноваження для виконання рішення суду, незалежно від волі боржника та навіть попри його протидію.

Як виправити ситуацію та не допусти розгляду справи в суді?

Прострочка по кредиту може виникнути навіть у дуже відповідальної та організованої людини. Бувають ситуації, на які ми не маємо жодного впливу, й від яких ніхто не застрахований. Проте, щоб справа з проблемною заборгованістю дійшла до суду, треба сильно «постаратись».

Варто завжди пам’ятати, що саме позичальник має найбільший вплив на те, в якому напрямку буде розвиватись дана справа. Якщо боржник зробить кілька правильних кроків, то є всі шанси не допустити, щоб справа дійшла до колекторів чи суду. Це можливо навіть тоді, коли коштів на погашення кредиту немає.

Для цього потрібно, перш за все, не уникати розмови з кредитором, а звернутися до нього першим. Пояснивши ситуацію та навівши ряд переконливих доказів про те, що кредит через деякий час буде погашено, кредитор, скоріш за все, піде назустріч такій особі. У деяких випадках він може запропонувати компромісний варіант, наприклад реструктуризацію, кредитні канікули або рефінансування.

Статті

Документи для кредиту - що необхідно позичальникові?

Перше, що потрібно зробити, звертаючись за кредитом...

Державний виконавець - хто це, і які їхні повноваження?

Державний виконавець може заблокувати рахунок і карту?...

Кредит через додаток в смартфоні

Останні кілька років серед інтернет-користувачів досить...

Консолідація кредитів – простий спосіб об'єднати борги

Одночасна оплата кількох кредитних зобов’язань часто...

Як взяти кредит з відкритими простроченнями?

Питання про те, як оформити кредит з простроченою заборгованістю,...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії чи банку бажає мати вигідний кредит, І це насправді можливо....

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Додати коментар

##   ##  ###  ######## ######## ###### 
###  ###  ## ##    ## ##    ##  ## 
#### #### ##  ##   ##  ##    ##    
## ### ## ##   ##  ##  ######  ##    
##   ## #########  ##   ##    ##    
##   ## ##   ## ##   ##    ##  ## 
##   ## ##   ## ######## ######## ###### 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Катерина 2020-04-24 09:29:33 #859
Санкції від банку штрафи і пеня. Все потрібно робити вчасно. Дотримуватися умов договору.