Передплачена карта - що це, які її функції?

Передплачені картки - відносно новий для нашої країни фінансовий продукт. Проте вони все частіше застосовуються в сфері послуг і торгівлі. Розберемося в функціоналі таких платіжних засобів і в їх особливостях.

Передплачена картка

Передплачені картки: Основні риси І ВИДИ

Зовсім недавно в Україні з'явився новий тип карт - передплачені або профінансовані заздалегідь (prepaid-карта).

Багато торгових мереж, готелів й підприємств сфери обслуговування вже пропонували подарункові сертифікати та накопичувальні картки для можливості оплати послуг коштом заздалегідь проплаченого ліміту. Така можливість дуже зручна, тому, що можна постійно не мати при собі готівку, а також не витрачати зайвий час на оплату послуг або товарів. А також, подібні карти часто використовувалися в якості подарунка від організації: власник міг витрачати кошти на свій розсуд.

Передплачені картки першого покоління мали один істотний недолік - розплатитися ними за товари або послуги можна було тільки в одній організації, а також у кількох її партнерах. Введення спеціалізованого банківського пластику розв'язує цю проблему, бо платіжні засоби нового типу універсальні й можуть використовуватися скрізь, де є термінали для безготівкової оплати. Вони мають конкретний ліміт, який формує покупець такої карти. Додаткова перевага - надання бонусів і знижок для власників. Але отримати кредит онлайн на таку карту все ще неможливо.

Залежно від призначення і способу використання існує кілька різновидів таких карт:

 • стандартні пластикові, що не відрізняються у використанні від звичайних;
 • електронні - їх можна використовувати для оплати послуг онлайн;
 • подарункові - універсальні аналоги подарункових сертифікатів, більш зручні та вигідні.

PREPAID-CARD - ВІДЗНАКИ ВІД дебетових БАНКІВСЬКИХ КАРТОК

 1. Головна їхня відмінність від звичайних банківських карт в тому, що оплата товару або послуги можлива виключно в межах встановленого ліміту. Можливість оплати в кредит при цьому відсутня.
 2. Ще одна важлива властивість - пластик може бути заблокований після закінчення ліміту. В окремих випадках платіжні засоби продовжують бути активними, але розплачуватися ними понад ліміту неможливо.
 3. Отримання карти не передбачає підтвердження персональних даних її власника. За функціональністю вона аналогічна звичайному гаманцю, але з безготівковими коштами. Тому передплачені картки анонімні - банк не знає, хто буде користуватися грошима і з якою метою. Тому передплачена карта - кращий варіант для тих, хто шукає пропозиції анонімних банківських карт.
 4. Деякі карти одноразові - після того, як власник витратив кошти, поповнити карту і користуватися нею немає можливості.

Передплачені картки - ЯК ВИБРАТИ?

Оцінивши всі позитивні властивості й недоліки заздалегідь профінансованої карти, потрібно вивчити правила її оформлення і вибрати відповідні параметри:

 • термін дії та ліміт. Якщо термін дії закінчиться раніше, ніж встановлений ліміт, що залишилися грошові кошти перейдуть у власність банку;
 • вибір дати активування. Клієнтам пропонується два варіанти - відразу після покупки або з моменту першого використання. Кращим і більш вигідним буде другий варіант;
 • уточнення надання додаткових сервісів і знижкових програм і підключення всіх можливих бонусів.

PREPAID CARD - НЕДОЛІКИ ВИКОРИСТАННЯ

 1. Одержувачу слід пам'ятати, що пролонгація терміну дії ліміту неможлива. Не можна використовувати внесені кошти і при втраті пластикового носія - в цьому випадку після закінчення терміну грошові кошти переходять у власність банку.
 2. У деяких випадках фінансові структури не рекомендують своїм клієнтам придбавати передоплачені банківські карти. Наприклад, якщо одержувач розраховує на всі можливі банківські послуги. У тому числі - можливість кредитування або безготівкового розрахунку в подорож. Пластиковий носій такого формату не містить жодних особистих відомостей, а значить, його використання не дасть ніяких даних для кредитної історії.
 3. Для поїздок за кордон краще оформити іменну картку, що дозволить при необхідності заблокувати або відновити її. Для зняття грошей з банкомата цей варіант також буде не кращим рішенням, комісія в цьому випадку буде трохи вище.

В цілому передплачена карта відрізняється рядом зручностей і переваг у використанні. Подібна карта може використовуватися як подарунок близьким, або як безпечне платіжний засіб для покупок на невідомих сайтах. З такої карти ніхто не зможе вкрасти гроші або отримати персональні дані власника. Але необхідно знати її можливості, щоб уникнути попадання в невигідні ситуації й фінансових втрат.

Види банківських карт

Іменна карта – переваги та відмінності від звичайної карти

З кожним роком ми все більше звикаємо користуватись...

Овердрафт на банківській карті – що це означає?

Непередбачувані витрати часто стаються навіть в осіб,...

Як оформити кредитну карту?

Сьогодні кредитна картка являється найбільш затребуваним...

Кредити онлайн без відсотків
Мистер Кеш
15000 грн / 30 дн.
Гривні
15000 грн / 28 дн.
MyCredit
6000 грн / 30 дн.
Moneyveo / Mанівео
17000 грн / 30 дн.
Miloan
12000 грн / 30 дн.

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії чи банку бажає мати вигідний кредит, І це насправді можливо....

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Кредит під 0 відсотків на картку (5)

Кредит під нуль відсотків – це пропозиція більшості небанківських кредитних компаній отримати перший...

Додати коментар

######## #### ##   ## ##   ## ######## 
   ##  ## ## ## ## ##   ## ##    
  ##  ## ## ## ## ##   ## ##    
  ##   ## ## ## ## ##   ## ######  
 ##   ## ## ## ## ##   ## ##    
 ##    ## ## ## ## ##   ## ##    
######## #### ### ###  ####### ##    

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі