Чим відрізняється кредитна картка від дебетової?

"У вас дебетова чи кредитна карта?". Це питання часто звучить з уст банківських працівників. Щоб ви не вагалися, що відповісти, пропонуємо швиденько  розібратися у цьому питанні. Чим відрізняються кредитні картки від дебетових та які переваги кожної з них? Відповіді на ці питання ви знайдете у нашій статті.

Різниця між кредитними та дебетовими картками

Чим є кредитна картка?

Кредитна картка дозволяє проводити банківські операції, знімати готівку або ж оплачувати товари кредитними коштами. Кредитний ліміт видається в залежності від кредитного рейтингу клієнта. Ця послуга є платною й банк щомісяця нараховує певний відсоток від загальної суми. Хіба що у вас триває пільговий період. Кредитну картку зручно використовувати в ситуаціях, коли забракло грошей або, коли треба дожити до зарплати.

Важливо: Погасити борг потрібно вчасно. Інакше банк нарахує штрафну комісію.

Читайте також: Що таке кредитний ліміт та як його збільшити?

Чим є дебетова картка?

Дебетовою карткою називають саму звичайну банківську картку, на яку ви кладете свої гроші та при потребі користуєтесь. Наприклад, для проведення карткових платежів чи зняття готівки. У випадку дебетових карток ви не можете розраховувати на кредитний кредит від банку. Хіба що на мінімальні суми, що не перевищують вашої зарплатні.

Читайте також: Як вибрати дебетову карту?

Подібності між кредитними та дебетовими картами

У кредитних карток є певні подібності з дебетовими. Наприклад:

+ Обидві картки мають логотипи: Visa та MasterCard.

+ Можна використовувати для оплати товарів та послуг.

+ Однаковий опціонал: перекази коштів, зняття готівки і т.д.

+ Можливість відкрити рахунок в іноземній валюті.

+ Наявність чіпу, безконтактної оплати, номеру карти, терміну її дії та CVV-коду.

+ Мобільний додаток для проведення операцій.

Також дебетова картка має кредитний ліміт, але на мінімальні суми, пропорційні заплаті. Це називається Овердрафт. Відсотки за ним невеличкі, а повернути борг потрібно одним платежем. До речі, відсутність комісії є однією з причин, чому люди обирають саме дебетову картку для отримання зарплат, стипендій, пільг та інших надходжень.

Читайте також: Visa MasterCard — що вибрати?

Різниця між кредитними та дебетовими картами

Перше, що варто знати, це різницю між сумами на картах. Якщо оформити кредитну картку, то сума на вашому рахунку має дорівнювати тій, яку визначив банк. Натомість дебетова картка не має таких лімітів. Все залежить виключно від ваших фінансових можливостей, будь це 1 000 грн чи 10 тис.

→ Особисті кошти 

На дебетовій карті лежать ваші власні гроші, а на кредитній — банківські. Тож в другому варіанті рано чи пізно вам потрібно буде погасити заборгованість за кредитом.

→ Швидкість проведення операцій

З дебетової картки кошти за покупки списуються негайно, а з кредитної тоді, коли ви зможете погасити борг.

→ Грошові ліміти

Кошти на дебетовій карті обмежуються тими, які ви покладете на рахунок. Тож вийти поза цей ліміт — нереально. У випадку кредитних коштів, їхній ліміт визначає банк. Також він може регулярно його змінювати. Наприклад, якщо банк вважає вас надійним позичальником.

→ Зняття коштів

Кредитні картки передбачають додаткову комісію за зняття грошей. Іноді ці комісії такі високі, що користуватися готівкою стає невигідним.

→ Безпека даних

Як правило, дебетова карта немає спеціального страхування. Єдине, що можна зробити у випадку згуби, це заблокувати картку. Натомість кредитки застраховані від крадіжки.

→ Додаткова вигода

У деяких магазинах для дебетових карток передбаченні спеціальні бонуси та знижку. Чим не можуть похизуватися кредитки.

Які картки вигідніші?

Все залежить виключно від ваших потреб. Скажімо, якщо вам потрібно оплатити велику покупку, краще скористатися кредитним лімітом. Адже виплатити борг частинами — набагато вигідніше, ніж вирвати з гаманця велику суму. Натомість для зняття готівки ідеальним варіантом стане дебетова карта.

Більшість людей обирає обидва варіанти. Таким чином вони мають більше можливостей для реалізації своїх фінансових цілей.

Оформити кредитку можна в наступних банках: Forward Bank, Monobank, ПриватБанк, Альфа-Банк, А Банк, ОТП Банк. Детальний опис кожного з них, ви знайдете у секції "Банки". Також зверніть увагу на особливі пропозиції та знижки на картки. Адже навіщо переплачувати, коли можна зекономити?

Види банківських карт

Як оформити кредитну картку онлайн або в банку?

Сьогодні кредитна карта є найбільш зажаданим банківським...

Передплачена карта - що це, які її функції?

Передплачені картки - відносно новий для нашої країни...

Іменна карта – переваги та відмінності від звичайної карти

З кожним роком ми все більше звикаємо користуватись...

Додати коментар

##   ## ##   ## ####### ######## ######## 
##   ## ##   ## ##   ## ##    ##   ## 
##   ## ##   ## ##   ## ##    ##   ## 
######### ##   ## ##   ## ######  ##   ## 
##   ## ##   ## ## ## ## ##    ##   ## 
##   ## ##   ## ##  ## ##    ##   ## 
##   ## #######  ##### ## ######## ######## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі