Чи штучний інтелект замінить живих працівників?
Завдяки пандемії технологічний розвиток випередив себе на 10 років. Згідно з даними американської корпорації Citrix System, до 2035 року співпраця людського та штучного інтелекту збільшить ефективність роботи щонайменше у 2 рази. Адже тоді кожен працівник зможе зосередитись на справді важливих речах й не буде витрачати час на технічні дрібниці. Детальніше про це розповідає дослідження “Work 2035”.
Вам знайома теза про те, що колись штучний інтелект завоює світ та змінить справжніх людей? Тоді ви повинні знати, що це умовне "колись" вже настало. Пандемія COVID-19 пришвидшила технологічний розвиток щонайменше на 10 років. Кожного дня на ринку з'являються все нові девайси, які дозволяють пристосуватися до нового стилю життя. А відповідно, деякі професії втрачають свою актуальність. Чи означає це, що алгоритми замінять реальних людей?
У 2020 році американська корпорація з програмного забезпечення Citrix Systems опублікувала дослідження "Work 2035". Згідно з його результатами, за 15 років співпраця людського та штучного інтелекту збільшить ефективність роботи мінімум у 2 рази. Це пов'язують з тим, що алгоритм буде виконувати завдання, які раніше забирали надто багато часу. Як результат — працівники фокусуватимуться лише на важливих речах.
У двох словах про штучний інтелект
Штучний інтелект — це технологія, яка вчиться опрацьовувати та виконувати роботу замість людей. Це спрощує наше життя та позбавляє додаткових клопотів. Представник так званого ШІ є в кишені кожного. Взяти хоча б телефон, який допомагає вам вирішити 1000 питань за 1 хвилину. При чому розрулювати дрібні дилемки можна не встаючи з ліжка. Хочете поїсти? Зайшли на потрібну сторінку в Google та натиснули "доставка". Потрібні гроші — взяти небанківський кредит онлайн.
Страх перед штучним інтелектом
Ілон Маск та Стівен Гокінг не раз лякали нас тим, що використання штучного інтелекту позбавить робочих місць і т.д. Але дослідження "Work 2035" показують, що такий сценарій малоймовірний. Близько 83% опитаних, навпаки, вважають, що штучний інтелект допомагає зосередитися на важливіших речах. Як зауважив директор варшавської компанії Cloud Technologies:
– Розвиток штучного інтелекту нагадує часи, коли виникла друкована преса та парова машина. Спершу технологія навіювала страх, а згодом стала рушійним двигуном соціальних та економічних змін.
Також використання AI для обробки інформації сприятиме розвитку бізнесу. Згідно з даними International Data Corporation, до 2022 року витрати на аналітику Big Data зростуть до більш ніж 270 мільярдів доларів. Щоправда, ці прогнози не враховують впливу COVID-19, який може лише примножити результати.
Якщо вам цікаві теми про діджитал, почитайте також статтю: Криптовалюта: чи здатна вона змінити життя людей?
ШІ: Особистий асистент для кожного
Створення штучного інтелекту не означає, що ми зможемо розслабитися та сидіти склавши руки. Принаймні так вважає 79% респондентів. Автори дослідження стверджують, що незабаром працівники отримають допомогу у вигляді особистого асистента. Ні, це не робот, як у фільмах science fiction. А цифровий асистент, яким керуватиме штучний інтелект.
Такий собі Е-помічник буде підлаштований під критерії конкретного працівника. Завдяки доступу до бази даних Artificial Intelligence зможе:
- підлаштуватись під необхідні навички;
- самостійно ставити пріоритети;
- розпізнавати настрій працівника;
- визначати час на виконання певних завдань,
- планувати робочі зустрічі так, щоб цей час був найбільш продуктивним для працівника. Це буде визначатись за рівнем цукру в крові працівника та його самопочуття в різні періоди доби.
Ба більше, основним завданням таких "роботів" буде турбота про психологічне здоров'я людини. Автори символічно назвали цю технологію AI-ngels.
Вплив штучного інтелекту на доходи
У зв'язку з розвитком технологій машини почнуть приносити більші доходи ніж люди. Аж 90% опитаних вважають, що до 2035 році люди в основному почнуть інвестувати у сферу технологій штучного інтелекту. Такий підхід призведе до феєричного прогресу алгоритмів та створення нових джерел доходів. Особливо серед малих підприємств. А це дуже важливо, адже сьогодні такий доступ мають лише великі компанії. Саме так почнеться промисловий ренесанс.
Оскільки ери нанотехнологій не уникнути, дізнайтесь, що таке персональні дані та як їх вберегти.
Підсумок: чим ШІ корисний для людства?
Хороше питання. З одного боку, розвиток технології й справді може надто спростити наше життя. Забрати робочі місця та приректи на вічне безгрошів'я. Але можливо це лише в самому песимістичному сценарії. Адже, як показує історія, на зміну старим професіям завжди приходять нові.
Наприклад: колись книги дублювали писарі, а коли винайшли друкарські машинки — з'явились друкарі. Те саме можна сказати про сучасні сфери: IT, копірайтинг, екоаналітику та багато інших професій, яких раніше не існувало.
Також доступ до технологій позитивно вплине на наш ментальний та фізичний стан. До прикладу, у 60-х старіння починалося у віці 30-ти. Але покращення умов життя відтермінувало цей період щонайменше на 20 років. З цікавості, ви можете порівняти себе та своїх родичів у певному віці. Різниця вас змусить задуматись.
Фінтех
Уявіть, що ви хочете записатися на екзамен з водіння....
З дитинства нас вчили, що все в житті повертається...
Сьогодні розраховувати на тимчасову фінансову допомогу...
Додати коментар
Коментарі