Цікаві факти про МФО та кредити онлайн

У 1985 році кредитна компанія Rock Financial починає приймати заявки на кредити в режимі онлайн. Це стало точкою відліку у сфері онлайн мікрокредитування. Хочете дізнатись більше захопливих фактів про МФО та кредити онлайн? Ми підготували для вас 4 цікавинки, які точно запам’ятаються.

Цікаві факти про онлайн кредити

Факт 1. Кредити до зарплати з’являтися в 90-х

Попит на швидкі позики зріс на початку 90-х. Тоді кредитні компанії створили послугу «PayDay Loan». Тобто, кредити до зарплати. На відміну від банків, кредитори максимально спростили умови кредитування:

  • зменшили пакет документів;
  • знизили вимоги до платоспроможності;

Таким чином оформити кредит зміг абсолютно кожен.

Факт 2. Першим послуги онлайн кредитування почала надавати американська компанія First Internet Bancorp у 1999 році

У 1999 році американський підприємець Девід Беккер заснував перший інтернет банк. Офіційна назва звучала — «First Internet Bancorp». Сервіс пропонував кредити онлайн, взяти які, можна було через особистий кабінет.

До 2008 року список мікрофінансових установ поповнювати все нові компанії. Лише у Британії за 2012 рік отримати гроші змогло 1,8 млн осіб. Середня сума боргу пересічного громадянина сягала 1200 фунтів стерлінгів.

Попри швидкі темпи розвитку, повстала інша проблема — позичальники часто затримували погашення боргу. Реакція МФО на такі затримки не завжди виглядала гуманно. Кредитори всіляко набридали з нагадуваннями, нараховували штрафи та перепродавали кредити колекторським службам. Як результат, репутація компаній значно постраждала.

Факт 3. Першими на ринку МФО України з’явилися Швидко Гроші та Ваша Готівочка

До України мікропозики завітали у 2010 році. Саме в цей період відкрились МФО: Ваша Готівочка та Швидко Гроші. На початку своєї діяльності кредитори пропонували кредити готівкою й відкривали відділення по всій країні. З часом, вони опанували онлайн сервіси. Так Українці дізнались про кредит онлайн.

Факт 4. Офіційно закон почав регулювати діяльність мікрофінансових організацій у 2015 році

Спершу закон України ніяк не контролював діяльність МФО. Але протягом наступних років ринок мікрофінансування настільні розрісся, що без урегулювань було не обійтись. Так восени 2015-го року Верховна Рада України проголосувала за закон «Про електронну комерцію». Він регулював діяльність компаній в інтернеті.

На жаль, цього виявилось замало, тому наприкінці 2016 року вийшов закон «Про споживче кредитування». Таким чином кредитор зобов'язався надавати клієнтам паспорт кредиту, де чітко прописувалася відсоткова ставка та умови нарахування штрафів.

Сьогодні серед найновіших постанов є «Антиколекторський закон». Він увійшов в дію 14 липня 2021 року. Закон обмежує повноваження колекторських компаній, а саме:

  1. Забороняє контактуватися з клієнтом з 20:00 до 9:00. це саме стосується вихідних.
  2. Не дозволяє робити автодозвін довше ніж 30 хвилин на добу;
  3. Забороняє поширювати інформацію про боржника третім особам;
  4. Забороняє будь-які форми шантажу та залякування.

Читайте також: Чорні кредитори: як не стати їх жертвою?

Додати коментар

 ######  #### ##      ## #### ##     ## 
##    ##  ##  ##  ##  ##  ##  ##     ## 
##        ##  ##  ##  ##  ##  ##     ## 
 ######   ##  ##  ##  ##  ##  ##     ## 
      ##  ##  ##  ##  ##  ##   ##   ##  
##    ##  ##  ##  ##  ##  ##    ## ##   
 ######  ####  ###  ###  ####    ###    

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі