Як захиститись від незаконних дій колекторів?

Борги по кредитах сильно впливають на наше життя та самопочуття в цілому. А коли в справу втручаються колектори з іх тиском та погрозами, то здається, що життя взагалі перетворюється на кошмар й прийняти правильне рішення стає чим раз складніше. Не дозволяйте так званим спеціалістам по роботі з проблемними кредитами вас залякувати, а застосуйте рішучі заходи, щоб захиститись від їхніх незаконних дій.

Що робити, коли колектори використовують протиправні дії?

Коли можлива передача боргу колекторам?

Розплатитись з боргами іноді буває дуже важко, навітьякщо це кредит онлайн на невелику суму. В позичальника несподівано можуть виникнути серйозні витрати або інші обставини, які затримують погашення боргу та створюють прострочку по кредиту. Це може бути: важка хвороба, втрата роботи, втрата майна чи навіть смерть одного з членів сім’ї. Якби там не було, але про нові обставини завжди потрібно повідомляти кредитора та разом шукати спосіб вирішення конкретної ситуації. В таких випадках кредитні компанії завжди готові йти назустріч клієнтам та пропонувати компромісні варіанти.

Проте, більшість позичальників вирішують діяти інакше, а саме: нічого не повідомляють про свої нові обставини, або ще гірше – уникають контакту з кредитором та ховаються від нього. Якщо така ситуація продовжується надто довго, а заборгованість по кредиту росте, кредитна компанія, не знаючи причин, через які клієнт не виконує кредитних зобов’язань, приймає рішення продати проблемний борг колекторам, що ще більше ускладнює ситуацію для боржника.

Адже, коли кредит передано колекторам, то варіанту домовитись з кредитором уже немає. Тому що в цьому випадку, новим кредитором стає саме колекторська компанія, а вона зацікавлена в тому, щоб якнайшвидше повернути весь борг разом з усіма нарахованими штрафами i для цього застосовує тиск та ряд інших не завжди законних методів: шантаж, переслідування, погрози чи навіть нанесення фізичної шкоди.

Незаконні дії колекторів: як захиститись?

Що можна віднести до незаконних дій колекторів?

Визначити, що являється законними діями колекторів, а що – протиправними, дуже важко, адже законодавством колекторська діяльність не передбачена й не створено жодного правового акту, котрий би її регулював. Колекторські компанії зареєстровані як установи з надання юридично-консультаційних послуг, тому відносини між боржником і колекторською компанією можуть контролюватись тільки загальним законодавством.

Це означає, що колектори повинні виконувати свою роботу так, щоб не порушувати прав громадянина. Проте, в більшості випадків ці права порушуються, інодi по кількох пунктах одночасно. Зокрема порушується право на повагу людської гідності, право на свободу і особисту недоторканість та в деяких випадках навіть право на недоторканість житла.

Якщо представники колекторської установи телефонують по кілька раз на день в будь-який час доби, наприклад, пізно ввечері або в ночі, то це уже можна вважати порушенням ваших прав. Проте, це ще не всі дії, котрі застосовуються проти боржників. Iноді справа доходить до прямих погроз з відвідуванням боржника на дому, залякуванням родичів та друзів. Відомі також випадки, коли колектори наносили боржникам фізичну шкоду чи псували майно.

Треба розуміти, що коли все заходить аж так далеко, то ви маєте справу не з офіційним колекторським агентством чи компанією, а із справжніми бандитами. Тому потрібно захищатись від них, і чим швидше ви почнете діяти, тим краще.

Як захиститись від колекторів?

Як захиститись, коли колектори погрожують по телефону? Перше, що можна зробити – це подати відповідну заяву у правоохоронні органи. Так як конкретний факт завдання шкоди у такому випадку важко встановити, поліція буде діяти дуже довго. Краще звернутись за допомогою до антиколекторів –спеціалістiв з юридичною освітою, які займаються наданням юридичних та посередницьких послуг у фінансових питаннях.

Завдання антиколекторів: вирішити ситуацію з проблемними кредитом та захистити позичальника. Усі переговори з колекторами будуть проводитись представниками антиколекторської компанії від вашого імені, тому ви звільнитесь від постійних стресів та не будете мати жодної справи з так званими колекторами.

Але, якщо ситуація набагато гірша і вам не просто телефонують та погрожують, а відвідують, намагаються увірватись у помешкання або наносять вам фізичну шкоду, то допомоги потрібно шукати уже у всіх можливих інстанціях. Перше - зверніться в поліцію. Якщо кілька днів немає жодної реакції правоохоронних органів, звертайтеся в суд про відкриття кримінального провадження, адже усі вище описані дії несуть за собою саме кримінальну відповідальність.

Борги

Заборгованість: що буде, якщо не платити кредит?

Заборгованість по кредиту – досить неприємна ситуація,...

Рефінансування – перекредитування кредитів

Послуга рефінансування кредиту появилась відносно недавно....

Пролонгація кредиту: як її оформити?

Пролонгація кредиту – це продовження терміну сплати....

Кредитні канікули: що це та як правильно їх оформити?

Кредитні канікули або, іншими словами, відтермінування...

Додати коментар

######## ##   ## ######## ##  ## ######## 
##   ## ##   ##  ##   ## ##    ## 
##   ## ##   ##  ##   ####    ##  
######## ##   ##  ##    ##    ##  
##  ##  ##   ##  ##    ##   ##   
##  ## ##   ##  ##    ##   ##   
##   ## #######   ##    ##  ######## 

Увійдіть, щоб приховати це поле