Кредит передано колекторам. Як діяти?

Більшість боржників боїться розмов з колекторами, оскільки мають неправдиву інформацію про методи їх роботи та не знають, як з ними поводитись. Насправді «не такий страшний вовк, як його малюють», звичайно, якщо говорити про легальні агентства, а не шахраїв. У будь-якому випадку потрібно знати свої права та обов’язки, щоб уміти себе захистити в разі небезпеки.

Коли кредит може бути переданий колекторам?

Коли кредитор може передати борг колекторам?

Колекторські агентства – це організації, котрі надають банкам, кредитним компаніям та іншим фінансовим установам послуги по стягненню проблемної заборгованості. Достатньо поширена практика, коли колектори викуповують борг повністю. За таких обставин вони уже не виконують ролі посередника між кредитором і позичальником, а набувають статусу нового кредитора по даному кредиту.

Кредитор може звернутись за допомогою до колекторів або повністю продати борг тоді, коли прострочка по кредиту досягла великої суми, й протягом тривалого часу відсутні будь-які дії боржника, спрямовані на її погашення. Після передачі або продажу кредиту банк зобов’язаний повідомити про це клієнта особисто. Якщо про дану ситуацію позичальник довідується від колекторів, то такі дії можна вважати грубим порушенням зі сторони кредитора.

Більш того, можливість виконання таких дій повинна бути попередньо прописана в кредитному договорі. Якщо в договорі відсутній пункт про передачу чи продажу кредиту з простроченою заборгованістю третім особам, в даному випадку колекторам, то здійснення подібної процедури без згоди другої сторони буде вважатись протизаконним.

Права колекторів

Більшість з нас про методи роботи колекторів уже дещо чули. Але, що правда, а що вигадка, потрібно розібратись. В першу чергу, до функцій колекторів належить: обов’язок повідомити боржника про необхідність погашення боргу. Також коллектор може проiнформувати про суму та терміни, доки потрібно погасити борг, а також про наслідки невиконання своїх зобов’язань.

Якщо позичальник іде на контакт з представником колекторського агенства, то даний спеціаліст може запропонувати варіанти, котрі допоможуть легше та швидше розплатитись з боргами. Звичайно, у цьому випадку мова іде про дійсно професіональні та законні колекторські компанії, які мають відповідні ліцензії та штат юристів, а не про шахраїв, котрі тільки представляються колекторами, погрожують людям та намагаються будь-якими методами вибити гроші.

Отже, щоб не попасти в руки аферистів, потрібно знати, що ні кредитор, ні колектори не мають права дзвонити до вас в позаробочий час, тобто пізніше 22 години та раніше 7 ранку. Під час розмови вони повинні представитись та надати вичерпну інформацію про борг: номер кредитного договору, його суму та терміни. Пам’ятайте, жодної анонімності бути не може. Коли колектори погрожують, то це суттєва ознака, котра може вказувати на незаконність їх діяльності.

Як діяти, коли борг передано колекторам?

Як розмовляти з колекторами по телефону?

Телефонних розмов з колекторами, попри поширені помилкові твердження, краще не уникати. При першій же розмові ввічливо попросіть людину, що телефонує, представитись: надати повну назву установи, де вона працює та вказати свої уповноваження. Зазвичай, такі дії відразу змушують розмовляти більш коректно. Адже тоді стає зрозуміло, що ви знаєте свої права та можете себе захистити відповідно до чинного законодавства.

Також повідомте, що дану розмову ви записуєте на диктофон. Виясніть інформацію про основну суму кредиту, повну суму заборгованістi, а також окремо по кожному штрафу. Потім, звірте інформацію в договорі або уточніть її в установі, де оформляли позику. Якщо це був кредит онлайн, необхідні дані можливо подивитись в особистому кабінеті, чи зателефонувавши на гарячу лінію кредитної компанії, або скориставшись формою зворотного зв’язку.

Колектори, у свою чергу, можуть попросити вас надати відомості про себе. Робити це вкрай неправильно. Якщо з вами зв’язалась справді офіційна компанія, то вся необхідна інформація у них повинна бути. Особливо часто шахраї намагаються отримати номери телефонів або адреси ваших друзів, родичів та знайомих. Після чого, зрозуміло, почнеться психологічний тиск і через них.

Що робити, коли колектори приходять додому?

Якщо у ваші двері стукають колектори, ви не зобов’язані їм відкривати, а тим більше пускати в середину. Однак, якщо ви вирішили поговорити з ними, перше, що потрібно зробити – це попросити документи. Перевірте, чиї інтереси представляє особа, а також ліцензії даної компанії.

Якщо вам надали документи й з ними все в порядку, не спішіть виконувати вказівки даних осіб, тобто підписувати будь-які документи, навіть якщо вони говорять, що це тільки формальність, або давати їм в руки свої. Краще сказати, що вам потрібно більш детально розібратись в даній справі та ви надішлете їм письмову відповідь. Але, якщо ці особи погрожують або намагаються увірватись у помешкання, негайно викликайте поліцію - це допоможе захиститись від незаконних дій колекторів

В залежності від обставин, через які виникла прострочка та суми боргу, а також від вимог колекторів чи кредитора, може знадобитись допомога спеціалістів. Сьогодні більшість боржників звертаються по таку допомогу до антиколекторів або фінансового омбудсмена. Вони добре знаються на фінансових та юридичних справах, тому зможуть відстояти ваші права й захистити від незаконних дій колекторів, в разі необхідності.

Борги

Заборгованість: що буде, якщо не платити кредит?

Заборгованість по кредиту – досить неприємна ситуація,...

Рефінансування – перекредитування кредитів

Послуга рефінансування кредиту появилась відносно недавно....

Пролонгація кредиту: як її оформити?

Пролонгація кредиту – це продовження терміну сплати....

Кредитні канікули: що це та як правильно їх оформити?

Кредитні канікули або, іншими словами, відтермінування...

Консолідація кредитів – простий спосіб об'єднати борги

Одночасна оплата кількох кредитних зобов’язань часто...

Додати коментар

 ####### ##   ## ########   ###  ##   ## 
##   ## ##   ## ##   ##  ## ##  ##  ## 
##   ## ##   ## ##   ## ##  ##  ## ##  
##   ## ##   ## ######## ##   ##  ###  
## ## ## ##   ## ##   ## #########  ## ##  
##  ## ##   ## ##   ## ##   ## ##  ## 
 ##### ## ####### ######## ##   ## ##   ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Тамара Гуліда 2018-10-19 12:57:51 #11
Спасибі вам за інформацію. Дізналася багато цікавого і корисного. Тепер я зможу себе гідно вести з колекторами, які надокучають мені дзвінками. Дана стаття неоцінена)