Антиколектори. Хто вони? Чи варто до них звертатись?

Попит на колекторські послуги зараз різко збільшується. І це не дивно, адже число проблемних заборгованостей постійно росте, як і закредитованість громадян в цілому. На фоні цього появився новий вид інформаційно-консультаційних та посередницьких установ, а саме антиколекторські компанії.

Чи допомога від антиколекторів справді реальна?

Хто такі антиколектори?

Антиколекторами прийнято називати представників антиколекторських компаній. Це спеціалісти, що займаються наданням консультаційних, посередницьких та юридичних послуг, пов’язаних із роботою над проблемними заборгованостями по кредитах. Основне завдання антиколекторів – допомогти боржнику знайти вихід із складної ситуації та вирішити проблеми з боргом.

Якщо до позичальника застосовуються надто жорсткі методи стягнення платежів зі сторони кредитора або погрожують колектори, то антиколектори повинні захистити права громадянина та надати йому кваліфіковані поради щодо подальших дій. Також, антиколекторські компанії займаються підготовкою різних документів, в тому числі й тих, що можуть використовуватись при розгляді справи із проблемним боргом в суді чи для інших інстанцій. Iноді вони представляють інтереси позичальника під час судового засідання.

Професія анттиколекторів виникла виключно через широкий попит на юридичні послуги фінансового плану. Через сьогоднішню економічну ситуацію у країні, банківськікредити та кредити онлайн стають для наших співвітчизників непосильною ношею, а банки та інші кредитні установи не спішать іти назустріч позичальникам та полегшувати умови, а скоріше навпаки. Саме тому люди змушені звертатись за допомогою до юристів, які, власне, позиціонують себе антиколекторами або «рятівниками боржників», обіцяючи зменшити боргове навантаження, захистити від колекторів або навіть звільнити від боргів.

Чи справді вони можуть допомогти боржнику?

Реальну допомогу антиколектори можуть надати особам, котрим необхідна якісна підготовка документів для оскарження кредиту, якщо він був виданий на крадені чи втрачені документи (на жаль випадків оформлення кредиту на чужий паспорт сьогодні не меншає). Також, варто в них шукати допомоги, коли кредитна установа перевищує свої повноваження: значно збільшує відсоткову ставку або підвищує суми інших платежів чи штрафів у кілька разів.

Також до юристів такого плану можна звертатись тоді, коли ваше фінансове становище погіршилось настільки, що ви не можете виконувати боргові зобов’язання. Це можуть бути обставини, на які ви не маєте жодного впливу, наприклад: важка хвороба, стихійне лихо, смерть позичальника, коли перейшов борг в спадок або інші. Проте тут потрібно все добре проаналізувати, адже послуги даних спеціалістів не безкоштовні.

В основному антиколекторські компанії діляться на дві групи. Перша група – це ті, які беруть оплату незалежно від результату. Друга – це ті, чиї послуги потрібно оплачувати по факту вирішення справи. Іноді «рятівники боржників» оцінюють свої послуги, поєднуючи ці два варіанти: платними є всі консультації, й додатково оплачується результат виконаної роботи, якщо він є.

Хто такі антиколектори та як вони можуть допомогти боржнику?

Як вибрати антиколекторську компанію?

Вибираючи антиколекторську компанію, перш за все потрібно перевірити її репутацію. Це можна зробити за допомогою інтернету: почитати відгуки про установу на тематичних форумах або в соціальних мережах. Перш ніж підписувати договір з такою компанією, поцікавтесь, яка освіта у даних спеціалістів, який у них досвід та скільки удало вирішених справ на їхньому рахунку.

Якщо професійні навики антиколекторів вас задовольняють, можете переходити до ознайомлення з договором. В ньому повинні бути чітко прописані всі послуги, що будуть надаватись, їх вартість та гарантії. Особливо треба звернути увагу на вартість та кількість додаткових послуг. Іноді можуть вказувати невисоку основну вартість, але загальна кількість додаткових платежів обійдеться в «круглу» суму. Тому попросіть підрахувати кінцеву оплату та записати це в договорі.

Також радимо звертатись до тих спеціалістів, котрі приймають оплату після вирішення питання клієнта, і тільки за умови, що результат дійсно гарантований. Адже досвідчені юристи уже при розгляді вашої справи можуть сказати, який буде результат. А якщо їх послуги оплачуються після отримання клієнтом результату, то це буде спонукати працювати їх краще та продуктивніше, й змусить відмовитись від безнадійних справ. А для клієнта це, безумовно, означатиме отримання реальної допомоги, економію часу та коштів.

Коли не варто звертатись до антиколекторів?

Слід розуміти, що далеко не всі проблеми із заборгованостями по кредитах можна вирішити так, якби вам хотілось. Якщо ви маєте перед банком чи кредитною компанією прострочену заборгованість, при цьому надієтесь на прощення боргу, то результат вас точно не потішить. Антиколектори можуть тільки вибити певні бонуси, але зі списанням боргу за кредитом, якщо на це немає підстав, вам ніхто не допоможе.

Звертатись до антиколекторських компаній також не варто й тоді, коли кредит переданий колекторам на законних підставах, й вони не порушують ваших прав. Відповідно до нового договору, саме колекторська установа перебрала на себе роль кредитора, й кредитні зобов’язання ви повинні виконувати перед нею. Звичайно, ви можете не погоджуватись з таким рішенням і оскаржити справу в суді. Але, якщо суд прийме рішення не на вашу користь, то це призведе до додаткових немалих витрат.  

Борги

Заборгованість: що буде, якщо не платити кредит?

Заборгованість по кредиту – досить неприємна ситуація,...

Рефінансування – перекредитування кредитів

Послуга рефінансування кредиту появилась відносно недавно....

Пролонгація кредиту: як її оформити?

Пролонгація кредиту – це продовження терміну сплати....

Кредитні канікули: що це та як правильно їх оформити?

Кредитні канікули або, іншими словами, відтермінування...

Консолідація кредитів – простий спосіб об'єднати борги

Одночасна оплата кількох кредитних зобов’язань часто...

Додати коментар

 #######  ####### ##   ## ##  ## ##   ## 
##   ## ##   ## ##   ## ## ## ## ## ## 
##   ## ##   ## ##   ##  ####  ## ## ## 
##   ## ##   ## ##   ##  ##  ## ## ## 
## ## ## ##   ## ##  ##   ##  ## ## ## 
##  ## ##   ##  ## ##   ##  ## ## ## 
 ##### ## #######   ###    ##   ### ### 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Іван 2019-04-20 21:36:25 #194
Я так зрозумів, що це звичайні компанії які за ваши гроші виконають ряд дій таких как оформлення документів так консультації. Але за все потрібно платити і тому краще подумати та зайвий раз не звертатись.
Володимир 2019-01-11 09:53:35 #112
У перші про таких чую але чув про колекторах думаю на кожну дію є протидія. Дякую за статтю більше дізнався хто такі антіколектори.