Як виправити погану кредитну історію?

Коли ми звертаємось за кредитом, варто пам’ятати, що те, чи ми його отримаємо, залежить не тільки від наших доходів, наявності хорошої роботи чи дорогого майна під заставу. Відповідь кредитора великою мірою залежить від стану нашої кредитної історії. Якщо вона зіпсована, то про кредити на великі суми і мови бути не може. Що ж робити в такому випадку? Чи можливо виправити кредитну історію і отримати довгоочікуваний кредит?

Погана кредитна історія: як її виправити?

Що може зіпсувати кредитну історію?

Для початку варто дізнатися, яка історія вважається поганою та що конкретно до цього призводить? Пам'ятайте, наявність вчасно непогашених кредитів, далеко не єдина причина, яка псує кредитну історію позичальника. На це можуть вплинути також незначна недоплата при погашені кредиту, навіть, якщо це 2-3 копійки. Такий кредит буде вважатися не закритим, й по ньому дальше будуть нараховуватися відсотки, а можливо й штрафи. Хоча сума цих відсотків і штрафів буде мізерною, все ж на кредитну історію це вплине.

Другий чинник – це технічні помилки. Таке трапляється через збої програм, або ж через халатне ставлення до виконання своїх обов’язків осіб, які відповідають за ведення документації позичальника. Таким чином, у вашій кредитній історії з’являються чужі кредитні зобов’язання, при чому, як закриті вчасно, так і прострочені. Виправити помилки в кредитній історії можливо, але це займе трохи часу і зусиль. Адже іноді подання звичайної заяви в УБКІ, з проханням перегляду історії та усунення невідповідних записів може бути недостатньо, для вирішення справи доведеться звертатись до суду.

Також, на кредитну історію впливає ваша участь у кредитному процесі в ролі поручителя. Якщо особа, за яку ви ручаєтесь недобросовісно виконує кредитні зобов’язання, то про це робляться записи не тільки в його історії, але й у вашій. І останнє – це користування послугами пролонгації (продовження) кредиту, хоча така послуга завжди передбачена в кредитних договорах і жодним чином не вважається порушенням позичальником умов. Та все ж, для деяких фінансових установ такий запис у кредитній історії стає перешкодою для надання кредиту.

Чи погану кредитну історію можна виправити?

Які проблеми можуть виникнути при наявності поганої кредитної історії?

Погана кредитна історія – це неабияка проблема для клієнта, який хоче отримати банківський кредит, а особливо, якщо мова іде про іпотеку. Негативні записи в кредитній історії зменшують кредитоспроможність позичальника, й тим самим зменшують шанси на отримання позитивного рішення про надання іпотеки. Якщо навіть таке рішення і ухвалюють, то кредит може бути виданий на менш вигідних умовах для позичальника, тобто з більшою відсотковою ставкою та з жорсткішими правилами. 

Погана кредитна історія свідчить про недобросовісність позичальника в минулому чи наявність проблем з погашенням зараз. Отже, ймовірність того, що ви отримаєте кредит з простроченою заборгованістю мінімальна. Також, людині із зіпсованою кредитною історією можуть відмовити в продажі під розстрочку товарів та послуг. Однак таке можливе тільки тоді, коли негативні записи в кредитній історії переважають. Коли ж їх всього кілька, то це майже не відбивається на ваші платоспроможності та кредитоспроможності.

Варто пам’ятати також і те, що при наявності поганої кредитної історії, така особа не може стати поручителем. Адже при оформленні звичайного споживчого кредиту в банку чи іпотеки перевіряються дані не тільки про потенційного позичальника, але і про поручителя.

Чи погану кредитну історію можна виправити?

Погану кредитну історію, звичайно можливо виправити. Спосіб, в який це доведеться робити залежить від причин її зіпсуття. Якщо до цього призвели технічні збої і вашої вини там немає, то зробити відповідні записи про це повинно УБКІ, клієнту достатньо тільки повідомити про виявлення помилок. При чому таке виправлення робиться цілком безкоштовно, брати за це оплату в позичальника ніхто немає права. Але, якщо до негативних записів призвела ваша кредитна поведінка, то виправляти наслідки доведеться також вам. Зробити це можна в кілька способів.

Перший спосіб – це оформлення кількох нових кредитних зобов’язань та вчасне їх погашення. Щоб не заходити надто далеко, тобто, не падати в боргову яму, можна оформити короткотривалі кредити онлайн на невеликі суми. Такі позики видають кредитні компанії, переважно вони не перевіряють кредитну історію позичальників. Тому при отриманні кредиту з поганою кредитною історією не повинно виникнути труднощів.В цьому випадку сума та термін боргу не мають особливого значення, важливий сам факт оформлення договору та його вчасне погашення кредиту.

Другий спосіб – це звернутися в кредитну компанію та оформити послугу виправлення кредитної історії. Однак тут важливо розуміти, що алгоритм дій компанії буде приблизно такий же, як у випадку самостійного оформлення кредиту. Тобто, кредитна компанія оформить на вас кілька короткострокових кредитів і слідкуватиме за тим, щоб ви вчасно їх погасали. За це, можливо, доведеться заплатити крім суми боргу та відсотків, ще й певну фіксовану плату за послуги компанії.

Тому, тут важливо добре проаналізувати, що у вашому випадку буде краще, оформлювати кредити самостійно й особисто дбати про вчасне їх закриття, чи залишити все в руках кредитора, не завдаючи собі зайвих клопотів з розрахунками та пильнуванням за термінами.

Скоринг

Як підвищити кредитоспроможність?

На прийняття або відхилення заявки на кредит впливає...

Що впливає на оцінку кредитоспроможності позичальника?

Найпоширенішою причиною, через яку банк відмовляється...

Що таке кредитоспроможність позичальника?

Кожній людині, котра хоче отримати кредит, обов’язково...

Моделі кредитного скорингу

Щоб прийняти рішення: видати клієнту кредит чи відмовити,...

Додати коментар

 ###### ##   ## ######## ##   ## ######## 
##  ## ##   ##   ## ##   ##  ##  
##    ##   ##   ##  ##   ##  ##  
##    ##   ##  ##  ##   ##  ##  
##    ##   ##  ##   ##   ##  ##  
##  ## ##   ## ##   ##   ##  ##  
 ######  ####### ######## #######   ##  

Увійдіть, щоб приховати це поле