Як і де перевірити свою кредитну історію?

Кредитна історія позичальника є для фінансових установ дуже важливим фактором під час прийняття рішення про надання кредиту. У 80% випадків до відмови у кредитуванні призводить саме наявність негативних записів у кредитній історії. Тому кожному, хто планує звертатися за кредитом, було б не зайвим ознайомитися зі станом своєї кредитної історії.

Що таке кредитна історія та як її перевірити?

Що таке кредитна історія?

Кредитна історія – це збір інформації про позичальника, відносно всіх його раніше оформлених кредитних зобов’язань. Це стосується не тільки банківських кредитів, але і кредитних та дебетних карт з овердрафтом, позик в ломбардах, в кредитних спілках, в кредитних компаніях, і навіть покупок товарів та послуг в розстрочку.

Дані про ваші дії надсилаються в Українське бюро кредитних історій (УБКІ) щоразу, коли ви подаєте заяву на отримання кредитного продукту в банку або іншій фінансовій установі, яка співпрацює з УБКІ. Потім, після отримання кредиту, УБКІ регулярно отримує інформацію про те, як ви сплачуєте свої зобов'язання – вчасно, або з затримкою. Ці дані передаються (оновлюються), принаймні, один раз на тиждень до повного погашення боргового зобов'язання.

Хто входить до реєстру УБКІ?

В реєстрі УБКІ знаходяться усі, хто в даний час виплачує або користувався банківськими кредитами, кредитами онлайн чи іншими видами кредитних послуг в минулому. Це стосується як розстрочки, так і дебету на рахунку, а також використання кредитних карт. Більш того, інформація про людей, які є поручителями інших позичальників, також потрапляє в цю базу даних.

Кредитна історія в основному залежить від погашення кредитних зобов'язань. Якщо людина своєчасно сплачує всі свої зобов’язання, то турбуватися про стан кредитної історії не варто. Однак навіть найменша прострочка може негативно вплинути на кредитну історію і знизити скоринг-бал. Те ж саме відноситься до поручителів по кредитах інших осіб. Якщо ненадійний позичальник не здійснює платежі вчасно, то відомості про це будуть також записні і в історії поручителя.

Багато хто помилково вважає, що інформація, яка міститься в Бюро кредитних історій, пов'язана, перш за все, з базою несплачених кредитів.  Однак це не до кінця правда, оскільки такий реєстр призначений для збирання, зберігання та надання повної інформації по кредитних зобов’язаннях позичальників, включаючи як позитивні, так і негативні записи.

Хто та як може перевірити кредитну історію позичальника?

Як перевірити свою кредитну історію в УБКІ?

Українське бюро кредитних історій було створено в 2005 році за ініціативою компанії «BigOptma Limited» та ПриватБанку. Сьогодні там міститься інформація про 37 млн. кредитів населення та підприємств. УБКІ співпрацює з усіма банками та більшістю кредитних та лізингових компаній, а також з деякими ломбардами. Основні функції цієї установи – це мінімізації кредитного ризику, підвищення безпеки та захисту грошових операцій та протидія заборгованностi.

Бюро з питань кредитної інформації може забезпечити доступ до даних практично будь-якому споживачеві, котрий цього потребує. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт та відправити відповідну заявку, вказавши дані паспорта та ідентифікаційного коду й адресу проживання. Звіт про вашу кредитну історію буде відправлений на вказаний вами адрес рекомендованим листом протягом двох робочих днів.

Існує також можливість перевірити таку інформацію в режимі онлайн. Для цього потрібно створити обліковий запис на сайті УБКІ та додати скановані копії паспорта та ідентифікаційного коду, й пройти верифікацію. Після завершення процесу перевірки особистих даних, ви можете увійти на панель клієнта та завантажити звіт про вашу кредитну історію. Відповідно до чинного законодавства, цей тип інформації можливо отримати безкоштовно один раз в році. Якщо клiєнт хоче частіше отримувати такі дані, тоді за кожен наступний звіт доведеться заплатити 50 грн.

Це варто знати та пам’ятати

УБКІ – це потужна база даних, яка полегшує банкам та іншим фінансовим інститутам прийняття рішення по наданні кредитів, адже майже всі скорингові моделі враховуть цю інформацію. З іншої сторони – це зручний інструмент, який дозволяє позичальнику створити хорошу кредитну репутацію та в майбутньому оформлювати кредити на більш вигідних умовах.

Відомості відносно кожного кредитного зобов’язання зберігаються в базі даних УБКІ протягом 10 років. Тому варто дбати про те, щоб не допускати негативних записів у своїй кредитній історії, адже навіть одна просрочка може не тільки перешкодити отриманню чергової фінансової послуги чи продукту, а й закрити перед вами двері до кредитних установ на кілька років.

Пам’ятайте, дбати про хорошу кредитну історію не складно. Основне правило – це тверезо оцінювати свою кредитоспроможність та не оформлювати непосильних кредитних зобов’язань.   Завжди старайтесь перевірити всі відомості про кредитора, щоб вибрати надійну кредитну компанію. Адже від того, наскільки добросовісний кредитор, з яким ви співпрацюєте, залежить, чи зможете ви належно виконати усі умови кредитного договору та зберегти свою кредитну історію в хорошому стані.

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Економічна ситуація в нашій країні все ще залишає бажати...

Як отримати кредит онлайн без відмови?

Фінансові проблеми можуть виникнути навіть в максимально...

Арбітражний керуючий: хто він і яка його роль?

Після набуття чинності оновленого Кодексу з процедур...

Додати коментар

##   ##  ###   ######   ###  ######## 
 ##  ##  ## ##  ##  ##  ## ##  ##   ## 
 ## ##  ##  ## ##    ##  ## ##   ## 
  ###  ##   ## ##    ##   ## ######## 
 ## ##  ######### ##    ######### ##    
 ##  ## ##   ## ##  ## ##   ## ##    
##   ## ##   ## ###### ##   ## ##    

Увійдіть, щоб приховати це поле