Як безпечно оформити кредит онлайн?

Що раз більша кількість людей вирішує оформлювати кредит через інтернет. Така послуга є досить зручною та вигідною. Однак в декого виникають сумніви щодо безпеки оформлення таких кредитних зобов’язань. На що потрібно звертати увагу та яких правил дотримуватися, щоб отримати від кредитування якнайбільше користі, а головне оформити кредит безпечно?

Безпечне оформлення кредиту онлайн.

Вибираємо легальну кредитну компанію

Вибір кредитної компанії – це перша і найважливіша справа у оформленні кредиту онлайн. Потрібно співпрацювати тільки з такою компанією, щодо порядності якої не виникає жодних сумнівів. Як знайти таку компанію?

Перш за все, потрібно перевірити законність її діяльності. Це можна зробити, зайшовши на сайт Верховної Ради України та відкривши державний реєстр фінансових установ. Якщо кредитна компанія знаходиться в цьому реєстрі, то це означає, що вона здійснює надання послуг кредитування законно, є зареєстрованою Національною комісією у сфері регулювання ринків фінансових послуг та має необхідну ліцензію.

Варто розуміти, що співпраця з нелегальними організаціями загрожує високими комісіями та відсотковими ставками, візитами колекторів, а навіть можливим використанням ваших даних в злочинних цілях. Існують випадки, коли такі компанії використовували дані клієнтів для оформлення нових боргових зобов’язань для інших осіб.

На які ще деталі потрібно звернути увагу, обираючи кредитну компанію

Також важливо звернути особливу увагу безпосередньо на сайт компанії та на те, якою інформацією він наповнений. Тут повинні бути розміщена вичерпні дані про фінансову установу, включаючи долучення сканованих копій всіх документів. Обов’язково повинні бути прописані в доступній та зрозумілій формі розміри відсоткової ставки та порядок їх нараховування. Якщо за окремі послуги знімаються додаткові платежі чи комісійні збори – це теж мусить бути чітко вказано.

Не лишнім буде і пошук інформації про кредитора на інших інтернет ресурсах – це можуть бути фінансові форуми, де клієнти залишають відгуки, чи групи в соціальних мережах з відповідною тематикою. Знайти детальну інформацію про компанію можна також на аналітичних сайтах, які проводять детальний аналіз кожної компанії та складають відповідно до отриманих даних рейтинги компаній.

І ще одна важлива деталь - зверніть увагу на те, в який спосіб оформлюється кредит, які дані вимагаються для введення, чи проводиться ідентифікація клієнта та верифікація дебетної карти. Якщо таких вимог немає - варто задуматись над добропорядністю установи та безпекою персональних даних, які ви залишаєте на цьому сайті.

Що потрібно зробити для безпечного оформлення кредиту онлайн?

Про що потрібно пам’ятати, оформлюючи кредитний договір?

Коли кредитна компанія вибрана і ви визначились з сумою й терміном кредиту, залишається тільки оформити та підписати договір. На це достатньо кілька хвилин, але було б краще не поспішати  і уважно прочитати всі пункти контракту.

З огляду на те, що при оформленні кредиту онлайн укладається електронна форма договору та ставиться електронний підпис (введення одноразового коду, який приходить на номер мобільного телефону позичальника або його електронну адресу), багато людей схильні ставитись легковажно до такого документу та применшувати його значення.

Однак зверніть увагу, що регулювання кредитних компаній проводиться за допомогою тих же законів, що і регулювання банків. А це означає, що електронний кредитний договір має таку ж юридичну силу, як і банківський договір, укладений у ваші присутності та підписаний вами особисто у відділені банку.

Тому потрібно пам’ятати про відповідальність, яку ви на себе берете, підписуючи такий документ. І основне правило – вказуйте тільки правдиві дані, адже це несе за собою конкретні наслідки: якщо ви надасте про себе недостовірну інформацію, то в кращому випадку це призведе до відмови у кредитуванні, у гіршому можна створити собі серйозні проблеми із законом.

Дотримання умов договору – основа вигідного та безпечного кредитування

Ще одна, дуже важлива деталь, про яку не треба забувати – це добросовісне виконання умов кредитного договору. Якщо виникають ситуації, коли ви не можете вчасно погасити борг чи внести регулярний платіж, в жодному разі не уникайте кредитора, адже це тільки погіршить ситуацію.

Краще не чекати, поки до вас зателефонують співробітники компанії та нагадають про обов’язок оплати боргу, а самому звернутися до них та повідомити про виникнення проблем. В кредитних компаніях працюють такі ж люди, як ви. Якщо чесно про все розказати, то завжди можливо знайти компроміс, котрий буде задовольняти обидві сторони.

Пам’ятайте, що прострочення платежів, або ухилення від виконання умов кредитного договору загрожує вам не тільки нарахуванням штрафів, які можуть у декілька раз перевищувати основну частину кредиту, але також зіпсуттям кредитної історії, візитом колекторів або судових пристав, а також серйозними проблемами із законодавством, притягненням до судової відповідальності, а можливо навіть конфіскуванням майна.

Подумайте, чи вам справді потрібен кредит

Перш ніж взяти на себе боргові зобов’язання, було б розумно ще раз проаналізувати своє фінансове положення та подумати, чи дійсно необхідно позичати гроші, чи можливо є інший варіант обійтись без оформлення кредиту. Детальний аналіз своєї ситуації допоможе уникнути багатьох помилок при формленнні кредиту онлайн. Це особливо стосується молодих людей, котрі планують оформити кредит з 18 років, не маючи при цьому жодного доходу. 

Пам’ятайте, якими б хорошими та вигідними не були умови кредитного договору, варто усвідомлювати, що оформлення кредиту – це дуже велика відповідальність, яка завжди пов’язана з ризиком. Тому зважуватись на такий крок потрібно лише в крайніх випадках, коли інших способів вирішення фінансових проблем справді немає.

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Економічна ситуація в нашій країні все ще залишає бажати...

Як отримати кредит онлайн без відмови?

Фінансові проблеми можуть виникнути навіть в максимально...

Арбітражний керуючий: хто він і яка його роль?

Після набуття чинності оновленого Кодексу з процедур...

Боргова яма: як швидко з неї вибратись?

На жаль, сьогоднішні реалії життя змушують багатьох...

Фінансовий омбудсмен: хто він та коли потрібен?

Багато наших співвітчизників час від часу стикаються...

Додати коментар

##   ##  ###  ######## ##   ## ######## 
## ## ##  ## ##   ##  ##   ##  ##  
## ## ## ##  ##   ##  ##   ##  ##  
## ## ## ##   ##  ##  ##   ##  ##  
## ## ## #########  ##  ##   ##  ##  
## ## ## ##   ##  ##  ##   ##  ##  
 ### ### ##   ##  ##   #######   ##  

Увійдіть, щоб приховати це поле