Що робити, якщо погрожують колектори?

Проблема заборгованості громадян є актуальною уже багато років поспіль. Вирішити її самостійно кредитні установи не в стані. Все частіше вони звертаються за допомогою до колекторських агентств, які не завжди дотримуються «букви закону» в своїй роботі. Застосування погроз до позичальників – це тільки одне з небагатьох порушень.

Як боротись з погрозами колекторів?

Колектори погрожують по телефону?

Одним з найчастіших методів, що використовують працівники колекторських компаній в роботі з заборгованостями по кредитах являються телефонні дзвінки до боржників. Саме по собі телефонування до позичальників та інформування їх про необхідність сплати боргу, а також про наслідки несплати, жодним чином не порушує прав людини.

Однак, якщо дзвінки здійснюються по декілька раз на день або в нічний час – це уже є прямим порушенням. Більш того, часто колектори проводять розмови у грубій формі із застосуванням погроз та нецензурної лексики. У таких випадках не слід продовжувати розмову. Якщо дзвінки не припиняються, можна скористатись послугою блокування номеру, тобто, занести номери колекторів до чорного списку.

Якщо номери, з яких телефонують часто змінюються, варто попередити колекторів про те, що ви хочете або уже записуєте розмову на диктофон. Часто подібні дії суттєво міняють ситуацію та змушують цих осіб говорити більш коректо, й погрози, як правило, припиняються. Проте, дзвінки й далі лунатимуть, якщо не декілька раз на день, то принаймні кожного дня. До того ж, можуть почати дзвонити до родичів та знайомих або приходити до вас додому, тоді варто скористатись послугами антиколекторів, звичайно, якщо маєте можливість їх оплатити.

Що робити, коли колектори приходять до дому?

Знову ж таки, колекторський візит до помешкання боржника з метою надання йому інформації, як і здійснення дзвінків, не порушує закон України та права людини. Але, треба пам’ятати, що ваше помешкання є вашою приватно власністю, й ви маєте повне право не впускати даних осіб до нього. Ніхто, окрім представників виконавчої служби та інших органів, які мають спеціальний дозвіл чи уповноваження на огляд або конфіскацію майна проникати в помешкання без дозволу власників права не мають.

Якщо представники колекторських компаній настійливо та зухвало вимагають впустити їх в середину, сміливо викликайте поліцію - це допоможе захиститись від незаконних дій колекторів. Адже за такі дії передбачена адміністративна відповідальність. На порушників можуть накласти чималий штраф або навіть закрити дану установи, якщо виявиться, що подібні скарги надходять часто й у великій кількості.

Як діяти, коли колектори застосовують погрози?

Колектори телефонують через чужий кредит?

Часто буває, що дзвінки з погрозами від колекторів отримують особи, котрі ніколи не оформлювали жодних кредитів або ті, котрі хоча й брали позики, але заборгованостей по кредитах ніколи не допускали. Таке трапляється найчастіше через: допущені помилки в кредитних договорах, наприклад, помилково міг бути вказаний ваш номер замість номера телефону справжнього позичальника; номер вашого телефону вказано в графі контактних осіб або ви оформлені поручителем.

Перші дії при розмові з колектором: постарайтесь вияснити про який саме кредит ідеться та ім’я і прізвище позичальника. Якщо ви не маєте жодного відношення до вказаної особи, то швидше за все, ваш номер був вказаний помилково. Упевнено та увічливо поясність це колектору.  Але, якщо вказана особа ваш родич, друг чи співробітник, краще сказати, що з боржником ви уже давно не маєте жодного зв’язку. Можливо це допоможе уникнути повторних дзвінків.

Проте такий варіант не підійде, коли ви являєтесь поручителем. Звичайно, без вашого відома оформити на вас поручительство ніхто не може, навіть при оформленні кредитів онлайн. Якщо таке сталось, то варто звернутись у місцеві правоохоронні органи чи прокуратуру. Однак, якщо ви погодились бути поручителем, то певною мірою також несете відповідальність за кредит з простроченою заборгованістю. Тому варто запевнити колекторів, що вплинете на боржника, й постараєтесь посприяти погашенню.

Дзвінки та візити з погрозами не припиняються: куди звертатись?

Мета колекторів – якнайшвидше повернути борг, тому не дивно, що вони поводяться надто настійливо чи погрожують, особливо, якщо це не професійне колекторське агентство, а група молодих людей, яка вирішила в такий спосіб заробити трохи грошей.  Пам’ятайте, що офіційні колектори, хоча й часто телефонують або навіть відвідують боржників, проте вони стараються уникати погроз.

Тому, коли перед вашими дверима, з’являються особи, які погрожують виламати двері, конфіскувати майно і т. п., в жодному разі не впускайте їх в приміщення та не йдіть з ними на контакт. Найкраще викликати поліцію, але поки наряд прибуде, швидше за все, так звані колектори уже підуть. Тому наступний ваш крок – подайте відповідну заяву в правоохоронні органи або відразу до суду. Якщо ви не знаєте даних колекторів, то можна залишити інформацію про фінансову установу, де оформлено кредит.

У випадках, коли до кредиту ви не маєте жодного відношення або кредит передано колекторам незаконно, а погрози не припиняються, порядок дій такий же, тільки тут можна вказати також дані позичальника, відносно заборгованості якого вас турбують. Звичайно, цю інформацію необхідно попередньо дізнатись в колекторів. Якщо вам справді немає чого приховувати, й у вас немає жодного боргу, ситуація вирішується дуже швидко. Однак, коли заборгованість присутня, а погасити її немає можливості, справу краще вирішувати через суд.

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Справитись з фінансовими проблемами сьогодні набагато...

Банківський кредит та його різновиди

Сьогодні велика кількість українців живе в кредит....

Що таке персональні дані та де вони пригодяться?

Сьогодні ми постійно зустрічаємось з поняттями персональні...

Онлайн кредит на карту без фото паспорта та коду

Плануючи оформити кредит онлайн часто можна зустрітись...

Заборгованість: що буде, якщо не платити кредит?

Заборгованість по кредиту – досить неприємна ситуація,...

Додати коментар

########  ####### ##  ## ##   ## ######## 
##   ## ##   ## ##  ## ##   ## ##   ## 
##   ## ##   ## ## ##  ##   ## ##   ## 
######## ##   ## #####  ##   ## ######## 
##   ## ##   ## ## ##  ##   ## ##    
##   ## ##   ## ##  ## ##   ## ##    
########  ####### ##  ## ####### ##    

Увійдіть, щоб приховати це поле