Правила та порядок укладання кредитного договору

Кредитування через інтернет – це зручне та просте вирішення тимчасових фінансових проблем. Кредити онлайн видаються на незначні суми, в межах від 1 000 до 15 000 гривень. Однак це не означає, що до таких боргових зобов’язань можна ставитись легковажно. Потрібно уважно та детально аналізувати кредитний договір та дотримуватись основних правил під час його укладання.

Як правильно укласти кредитний договір?

Правило перше – ознайомтесь з договором

Важливо не просто побіжно переглянути кредитний договір чи готівкою, а виділіть достатньо часу для ретельного його вивчення. Хоча ми всі добре усвідомлюємо дану необхідність, але часто здатні поспішати з підписанням та вірити людям «на слова». Не вчитуватись в будь-які документи, котрі підписуємо, дуже небезпечно.

У випадку укладання кредитного договору ви ризикуєте отримати зовсім не те, що хотіли. Наприклад, сума позики може виявитись вищою, ніж та, котру позичальник отримає фактично, або оплата виноситиме більший кошт, ніж обговорювалось при укладанні договору. До відсоткової ставки можуть додатись додаткові платежі, про які ніхто не попереджав.

Якщо пізніше ви намагатиметесь вияснити незрозумілу ситуацію, або довести свою правоту, то навіть звернувшись до суду, у вас буде мінімум шансів на встановлення справедливості. Адже у кредитному договорі стоїть ваш підпис. Це автоматично означає, що з усіма умовами ви були ознайомлені і погодились. Таким чином, дії кредитора, котрі не суперечать договору, являтимуться законними.

Правило друге – будьте чесними

Особиста чесність та порядність також не менш важлива. Звертаючись за кредитом онлайн давайте про себе тільки достовірну інформацію та дійсні документи. Це стосується як основних документів: паспорта та ідентифікаційного коду, так і довідки про доходи та підтвердження працевлаштування. Буває, що молоді люди, оформляючи кредит з 18 років, вказують вищий вік ніж є насправді. Вони вважають, що в такий спосіб вдасться збільшити шанси на позитивну відповідь.  

Варто пам’ятати, що кредитор може легко перевірити усі дані, вказані потенційним клієнтом. Якщо виясниться факт обману, у кредитуванні буде відмовлено не тільки за поточною заявкою, але також при наступних зверненнях. Відповідні записи будуть зроблені й в кредитній історії, що негативно позначиться на її статусі і зменшить ваші шанси на отримання кредиту в інших аналогічних установах тепер і в майбутньому.

Більш того, в залежності від серйозності обману, така особа може бути притягнута до адміністративної чи навіть кримінальної відповідальності.

Яких правил дотримуватись при укладанні кредитного договору?

Правило трете – звертайте увагу на деталі

Потрібно не просто уважно читати умови контракту, а перевіряти наявність обов’язкових пунктів та звертати увагу навіть на найменші деталі. Серед основних пунктів повинні вказуватись сторони контракту, місце та час його підписання, повна вартість позики, додаткові оплати та комісії, терміни оплати платежів та повного погашення кредиту.

Але не слід забувати про інші, не менш важливі деталі – розділи про обставини, котрі дозволяють достроково розірвати кредитний договір, як зі сторони позичальника, так і зі сторони кредитора. Тут повинні також міститись записи про наслідки, котрі з цього випливають. Окремим пунктом подається інформація про те, за яких обставин кредитний договір може бути переданий чи проданий третім особам (колекторам або іншим фізичним чи юридичним особам).

Особливу увагу слід звернути на наявність даних про можливість пролонгації кредиту, а також про його дострокове погашення. В пункті про продовження часу дії договору мусить вказуватись, скільки раз дозволяється здійснювати дану процедуру, яка її вартість й, можливо, інші особливості проведення такої операції. В пункті про дострокове погашення вказують, через скільки днів після отримання позичальником кредитних коштів, він може найраніше їх повернути, яку оплату повинен внести та за яким принципом будуть перераховуватись відсотки.

Правило четверте – не підписуйте договір, якщо вас щось не влаштовує

Якщо будь-який пункт в кредитному договорі вас не влаштовує або виникають сумніви щодо законних підстав, на яких прописуються певні умови – шукайте іншого кредитора. Можна розглянути й варіант зі зміною окремих частин у контракті. Проте тут потрібно порадитись з юристом. Але з огляду на те, що послуги юриста не такі уже й дешеві, то вигідніше і простіше знайти фінансову установу, де умови кредитування зрозумілі, а основне – відповідають вашим очікуванням.

Варто зазначити, що після підписання документу, котрий містить певні розбіжності з законом, що регулює відносини між позичальником та кредитором, існує можливість визнати кредитний договір недійсним.  Для цього позичальник повинен звернутись до суду та надати ряд доказів, котрі підтверджували б порушення його прав зі сторони фінансової установи.

Однак надіятись на швидке вирішення справи не варто, адже такий процес достатньо клопіткий та вимагає багато часу. Зазвичай, подібні справи порушуються тільки у випадку кредитних договорів на житло, тобто договори іпотеки, а також у випадку інших споживчих кредитів на великі суми.

Правило п’яте – будьте відповідальним позичальником

Підписуючи кредитний договір, пам’ятайте, що ви берете на себе серйозну відповідальність та зобов’язуєтесь дотримуватись правил та умов контакту. Вони насправді прості: вносити вчасно оплату у визначеному розмірі та дотримуватись термінів погашення кредиту. Це також дозволить сформувати хорошу кредитну історію та пізніше отримувати кредити онлайн без відмови в будь-якій установі.

Якщо ви добросовісний та відповідальний клієнт, то жодних проблем не повинно виникнути. Проте бути максимально обережним ніколи не завадить. Варто зберігати квитанції про кожен платіж принаймні 3 роки. Після закриття кредиту вимагайте від кредитора довідку про повне погашення та відсутність заборгованості. Також не забувайте перевіряти кредитну історію хоча б раз на рік. І найголовніше - старайтесь уникати помилок в кредитному договорі.

 

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Економічна ситуація в нашій країні все ще залишає бажати...

Як отримати кредит онлайн без відмови?

Фінансові проблеми можуть виникнути навіть в максимально...

Арбітражний керуючий: хто він і яка його роль?

Після набуття чинності оновленого Кодексу з процедур...

Боргова яма: як швидко з неї вибратись?

На жаль, сьогоднішні реалії життя змушують багатьох...

Фінансовий омбудсмен: хто він та коли потрібен?

Багато наших співвітчизників час від часу стикаються...

Додати коментар

 ######   ###  ######## ##  ## ##   ## 
##  ##  ## ##  ##    ## ## ## ## ## 
##    ##  ## ##     ####  ## ## ## 
 ###### ##   ## ######   ##  ## ## ## 
   ## ######### ##     ##  ## ## ## 
##  ## ##   ## ##     ##  ## ## ## 
 ###### ##   ## ##     ##   ### ### 

Увійдіть, щоб приховати це поле