Помилки в кредитній історії: як їх виправити?

Важливо завжди перевіряти свою кредитну історію. Навіть, якщо ви являєтесь зразковим позичальником, є ризик отримання відмови у кредитуванні. Таке може трапитись через появу помилок в кредитній історії. Вчасне їх виявлення та виправлення допоможе повернути належний стан вашій історії та отримати кредит тоді, коли ви його потребуватимете.

Як виправити помилки в кредитній історії?

Чому важливо перевіряти кредитну історію?

Перед зверненням за кредитом онлайн або банківьким упевніться, що ваша кредитна історія в порядку і там немає жодних негативних записів, через які банк чи кредитна компанія могли б відмовити. Переважно кредитори не повідомляють причину відмови. Однак найчастіше такою причиною стає саме погана кредитна історія.

В цьому немає нічого дивного, якщо позичальник ненадійний і постійно прострочує платежі, або на момент звернення до банку має декілька непогашених боргових зобов’язань. Але зовсім інша річ, коли відмову отримує зразковий клієнт, в кредитоспроможності та добросовісності якого, здавалося б, не можливо сумніватися. В чому ж річ?

Насправді тут не слід шукати якихось особливих причин. Перш за все, потрібно перевірити стан кредитної історії, адже велика імовірність того, що там появились помилки, які негативно впливають на скоринг-бал. Для цього достатньо відправити запит в Бюро кредитних історій з проханням надати звіт по вашій кредитної історії. Отримавши його, можливо легко виявити, чи всі записи відповідають дійсності, чи там появилась неправдива інформація.

Причини виникнення помилок в кредитній історії

Помилки в кредитній історії можуть виникнути через технічні збої в роботі програм Бюро кредитних історій або в банківських програмах. В таких випадках до кредитної історії одного позичальника можуть потрапити дані іншої особи. Зрозуміло, що записи можуть бути як позитивними, так і негативними. Виявляться вони тільки тоді, коли дана особа звернеться за кредитом або перевірить свою кредитну історію самостійно.

Ще одна найпоширеніша причина виникнення помилок – це втрата документів. Буває, що загублені або викрадені документи можуть використовуватися для оформлення різного роду кредитних зобов’язань шахраями, погашення по яких, зрозуміло, не відбувається. Справитись з цією проблемою доволі важко, треба спочатку довести втрату документів, а також те, що кредит оформлявся іншою особою.

Іноді буває, що помилки в кредитній історії являються не до кінця помилками, проте на кредитний скоринг впливають досить негативно. Причиною їх виникнення є неуважність позичальників. Погашаючи кредит, клієнт вносить не повну суму оплати. Непогашеними можуть залишитись кілька копійок, однак кредит буде вважатись незакритим, а позичальник – проблемним боржником.

Які бувають помилки в кредитній історії та як їх виправити?

Як виправИти помилки в кредитній історії?

Якщо виявилось, що у вашій кредитній історії є помилки, то про це необхідно повідомити. Спочатку можна звернутись в банківську установу, котра подала помилкову інформацію. Банк повинен відправити коректні дані в БКІ не пізніше ніж через 45 днів з моменту подачі вашої заяви. Однак потрібно бути готовим до того, що претензія може бути не прийнята або відхилена.

В цьому випадку слід звертатися безпосередньо в Бюро кредитних історій. Тут доведеться написати заяву з викладенням всієї суті проблеми, а також додати документи, котрі засвідчують вашу правоту. На заявку клієнта БКІ повинно відреагувати не пізніше, ніж через 15 днів. Записи в кредитній історії будуть виправлені без додаткових підтверджень від позичальника тільки у тому випадку, якщо помилки були допущені з технічних причин.

Якщо негативні записи в кредитній історії виникли внаслідок втрати документів, а про це клієнт вчасно не повідомив, то виправлення історії буде проведено тільки після судового рішення. В окремих випадках може вистачити довідки про втрату документів з поліції. Проте, тут важливу роль відіграє дата отримання підтвердження і дата укладення кредитного договору. Якщо кредитний договір оформлений хоча б на день швидше, ніж отримано підтвердження про втрату документів, виправлення кредитної історії без рішення суду неможливе.

Як уникнути помилок та негативних записів у кредитній історії?

Наявність хорошої кредитної історії – це головна передумова, що дозволяє вигідно оформити кредит. Для того, щоб мати таку історію, потрібно пам’ятати про вчасну оплату боргових зобов’язань, а якщо є можливість, то погашати їх достроково. Важливо також не забувати про необхідність отримання від фінансової установи підтвердження про повне закриття кредиту. Цю довідку треба зберігати принаймні три роки.

У випадку втрати документів як найшвидше повідомте про це: поліцію, усі банківські та небанківські установи, в котрі ви будь-коли звертались і, звичайно, бюро кредитних історій. Обов’язково заблокуйте діючі платіжні та кредитні карти.

І останнє правило – перевіряйте свою історію в БКІ, навіть якщо найближчим часом не плануєте звертатись за кредитними послугами. Пам’ятайте, чим раніше виявляться помилки, тим легше буде виправити кредитну історію. Скористатися послугою перевірки стану кредитної історії можливо безкоштовно один раз на рік. Кожен наступний запит коштуватиме 50 грн. Існує також послуга смс-конторолю, вона коштує 108 гривень на рік. Замовивши її, клієнт буде отримувати повідомлення про кожен новий запис в його історії.

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Економічна ситуація в нашій країні все ще залишає бажати...

Як отримати кредит онлайн без відмови?

Фінансові проблеми можуть виникнути навіть в максимально...

Арбітражний керуючий: хто він і яка його роль?

Після набуття чинності оновленого Кодексу з процедур...

Боргова яма: як швидко з неї вибратись?

На жаль, сьогоднішні реалії життя змушують багатьох...

Фінансовий омбудсмен: хто він та коли потрібен?

Багато наших співвітчизників час від часу стикаються...

Додати коментар

######## ##  ## ######  ##   ## ###### 
##   ## ## ## ##  ## ##   ## ##  ## 
##   ##  ####  ##    ##   ## ##    
########   ##  ##  #### ##   ## ###### 
##  ##   ##  ##  ## ##   ##    ## 
##  ##   ##  ##  ## ##   ## ##  ## 
##   ##  ##   ######  #######  ###### 

Увійдіть, щоб приховати це поле