Небанківські кредитні компанії: як вони функціонують в Україні?

Ринок небанківського кредитування в Україні тільки починає розвиватися. Для багатьох українців поняття небанківської кредитної компанії є зовсім новим і не до кінця зрозумілим. Багато хто вважає, що кредитна компанія – це просто інша назва банку. Чим же насправді є кредитна компанія? Як вона працює та чим відрізняється від банку?

Що таке небанківська кредитна компанія?

Кредитна компанія – визначення

Кредитна компанія – це фінансова установа, яка займається наданням кредитів населенню та малому і середньому бізнесу. Перші небанківські фінансово-кредитні установи такого типу в нашій державі з’явились в 2003 році. Зараз вони вийшли на повністю новий модернізований рівень діяльності та принципи їх роботи суттєво відрізняються від принципу роботи минулих років.

Завдяки використанню сучасних технологій у фінансовій сфері стало можливим виконання всіх операцій, пов’язаних з кредитуванням, в режимі онлайн. Тобто, оформлення кредитного договору, надання кредитних коштів, погашення кредиту, його продовження, ідентифікація позичальника, а навіть підписання документів можливе без відвідування кредитної установи – все відбувається дистанційно.

Оформлення всіх необхідних документів та отримання кредиту зараз займає мінімум в часу. В різних компаніях на такі процедури потрібно витратити від п’яти хвилин до одної години. Кожен погодиться, що це суттєва перевага над банківськими кредитами. А що сказати про відсотки і терміни кредитування? Відсотки по кредитах онлайн нараховуються щоденно. А термін кредитування може складати від одного дня до декількох місяців, все залежить від умов конкретної компанії.

Чим відрізняється кредитна компанія від банку?

На перший погляд може здаватися, що кредитні компанії відрізняються від банків тільки масштабом своєї діяльності, але насправді це не так – різниця набагато більша та стосується багатьох аспектів. По-перше, в кредитній компанії процес оформлення кредитного договору набагато простіший та вимагає меншої кількості документів. В більшості таких установ немає необхідності пред’явлення довідок про доходи, довідок з місця роботи, поручителів, застав та інших документів, які підтверджували б кредитоспроможність позичальника.

Кредити видаються за наявності тільки паспорта та ідентифікаційного коду. Також під увагу береться кредитна історія клієнта, але це не є пріоритетом. На відміну від банків, кредитні компанії надають послуги кредитування навіть особам з поганою кредитною історією. Завдяки чому, такі люди мають можливість виправити її, і таким чином, збільшити свої шанси на отримання в майбутньому різних видів кредиту, наприклад: іпотечних, споживчих чи кредитів онлайн, а також кредитів для погашення інших кредитів.

По-друге, більшість компаній використовує інновації фінтеху та дає можливість отримати кредит онлайн і підписати договір без відвідування офісу. Але, в разі відсутності такої можливості, пропонується дистанційне оформлення договору, а отримання грошей при особистому відвідування офісу. Часто у таких компаніях широка мережа відділень, тому користуватися її послугами дуже зручно.

І останнє, гроші в кредитній компанії можна отримати на коротші терміни, ніж в банках та на значно менші суми, при цьому, майже миттєво. Слід сказати, що така можливість є хорошим рішенням для осіб, яким потрібно позичити незначні суми до зарплати.

Небанківські кредитні компанії - чим вони відрізняються від банків?

Ким і як регулюються кредитні компанії в Україні?

На даний момент в нашій країні все ще не створено окремого спеціального закону, котрий би  відповідав за регулювання кредитних компаній. Зараз така діяльність регулюється загальним законодавством, а саме законом «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг». Це означає, що кредитні компанії повинні мати ті ж самі ліцензії та дозволи, що і ломбарди, кредитні спілки та інші фінансово-кредитні установи.

Всі кредитні компанії повинні бути зареєстровані національною комісією, що здійснює державне регулювання фінансових послуг та мати свідоцтво, видане цим органом. Дані про компанію зберiгаються в Єдиному державному реєстрi фінансових установ. Саме завдяки Держреєстру, кожен позичальник може перевірити, чи дана компанія міститься у списку легальних фінансових установ чи вибрати надійну кредитну компанію та безпечно оформити кредит онлайн.

Хто може отримати кредит в кредитній компанії та що для цього потрібно?

Отримати кредит онлайн мають право всі повнолітні громадяни України. Деякі компанії встановлюють вікові обмеження від 21 року до 65 року, але в більшості таких обмежень немає. Отримати фінансову допомогу можуть практично всі соціальні групи населення – це і студенти, і пенсіонери, і навіть особи, які тимчасово залишились без роботи.

Для оформлення кредитного договору в такій установі знадобиться: паспорт громадянина України з українською пропискою; ідентифікаційний код; довідка з місця роботи (потрібна тільки в деяких випадках); платіжна карта, видана будь-яким українським банком; і, звичайно, мобільний телефон або електронна адреса, оскільки з їх допомогою буде відбуватися ідентифікація позичальника та електронне підписання договору.

Перед оформленням кредитного договору на сайті кредитної компанії варто звернути увагу на інформацію щодо: повної юридичної назви компанії, адреси головного офісу та відсоткової ставки. Обов’язково потрібно перевірити наявність свідоцтва про реєстрацію фінансової установи та річну фінансову звітність, а також інформацію про власників цієї компанії. Перед підписання уважно прочитайте умови, щоб виключити наявність помилок в кредитному договорі. Перевіривши всі ці дані, ви зможете вибрати надійну кредитну компанію, де отримання кредиту буде справді безпечним.

Кредитні компанії
Додати до порівняння
Додати до порівняння

Додати коментар

########  ###   ######  ##   ## ######## 
  ##   ## ##  ##  ## ##   ##  ##  
  ##   ##  ## ##    ##   ##  ##  
  ##  ##   ## ##  #### ##   ##  ##  
  ##  ######### ##  ## ##   ##  ##  
  ##  ##   ## ##  ## ##   ##  ##  
  ##  ##   ## ######  #######   ##  

Увійдіть, щоб приховати це поле