Найпоширеніші помилки в кредитному договорі

Кредитування вже давно стало звичайним явищем для наших громадян. Люди перестали боятись таких послуг та все більше звертаються за позиками в банки або в кредитні компанії. Цьому також посприяло збільшення контролю над фінансовою сферою зі сторони держави. Проте говорити про повну відсутність проблем між позичальником і кредитором неможливо. Найчастіше проблеми виникають через неправильно укладений кредитний договiр, а точніше – через допущені в ньому помилки.

Яких помилок слід уникати при оформленні кредитного договору?

Помилка перша: відсутність дати та місця укладання договору

В кожному контракті обов’язково повинні бути записані дата та місце його підписання. Зазвичай, ці дані розташовуються на першій сторінці в правому верхньому куті. Дуже часто буває, що позичальники забувають перевірити наявність цього запису, не підозрюючи, як дорого може коштувати така помилка.

Дата укладення кредитного договору є важливим його елементом, тому що від неї залежать терміни внесення платежів та погашення кредиту. У разі відсутності запису з конкретною датою, позичальник може не правильно розрахувати час сплати, що призведе до прострочення платежу. Більш того, кредитор матиме вільне поле для того, щоб вписати довільну дату без відома клієнта. А це в свою чергу може призвести до більш серйозних проблем.

Місце укладення договору має трохи менше значення, але, все ж, достатньо важливе. Від нього залежить, наприклад, до якого суду потрібно буде подавати позов та де буде вирішуватись спірна справа, якщо така виникне.

Друга помилка: підписання договору в одному екземплярі

Поширеною помилкою є підписання договору в одному екземплярі. В цій ситуації одна зі сторін отримує свою копію, а інша – ні. Така ситуація являється неправильною і суперечить правилам укладання кредитного договору.

Кожна зі сторін повинна отримати свій власний примірник контракту. В разі виникнення будь-яких сумнівів чи питань, можна буде подивитись в документ і нагадати собі, наприклад: коли потрібно вносити оплату, яку конкретно суму потрібно сплатити, чи можливо продовжити або достроково погасити кредит.

Наявність власної копії договору також може пригодитись в разі виникнення спору. Уважно проаналізувавши умови кредитування, що записані у вашому екземплярі, ви зможете побачити реальну картину та прийняти правильне рішення, щодо подальших дій. Якщо справа вирішуватиметься в суді, то на основі договору буде легше приготувати позовну заяву, відповісти на позов чи подати клопотання про розірвання кредитного договору.

Які помилки допускають позичальники, оформлюючи кредитний договір?

Помилка третя: відсутність запису про сторони договору

Сторонами договору є особи, котрі його підписують. У випадку банківського кредиту, однією стороною виступає банк, а іншою – фізична або юридична особа, тобто, позичальник. У випадку кредиту онлайн в кредитній компанії ситуація аналогічна. Якщо у кредитному договорі не вказується одна або обидві сторони, то це може призвести до дуже негативних наслідків. Таке найчастіше відбувається при укладенні договорів з нелегальними компаніями або з метою шахрайства.

У графі кредитора повинна бути подана наступна інформація: повна назва фінансової установи, юридична адреса, серія та реєстраційний номер, контактні дані, а також ім’я та прізвище власника чи керівника. При можливості необхідно перевірити достовірність вказаної інформації, наприклад, в Єдиному державному реєстрі фінансових установ або в інший спосіб.

У графі позичальника, якщо це фізична особа, записуються дані паспорта, ідентифікаційного коду, адреса проживання, поштова адреса, номер телефону та e-mail. Якщо кредит надається для юридичної особи, то тут вказується також повна назва організації та дані уповноваженої особи, котра її представляє.

Помилка четверта: відсутність або неточність опису предмету договору

Предметом кредитного договору є гроші, що надаються у позику, за визначену плату. В описі предмету повинно зазначатись: яка конкретно сума надається, під яку відсоткову ставку та, якщо є додаткові платежі – їх вартість. Якщо немає жодних додаткових платежів та комісійних зборів, то це також повинно бути вказано.

Варто звернути особливу увагу на те, щоб у цій частині кредитного договору не було жодних пропусків та пустих полів. Досить поширеною помилкою позичальників являється, саме ігнорування таких пропусків. А це знову ж таки, дає додаткові можливості недобросовісним позичальникам для внесення змін у кредитний договір.

Помилка п’ята: відсутність підпису

І ще одна помилка, яка також час від часу трапляється – це відсутність підпису однієї або обох сторін. Кожен договір повинен бути підписаний двома його сторонами. Підписання договору означає прийняття умов та надає цьому документу юридичну силу. У разі відсутності обох або одного підпису, кредитний договір може бути визнаний недійсним.

Більшою мірою така помилка небезпечніша для кредитора, якщо в договорі відсутній підпис позичальника, а кредит надано – існує велика ймовірність непогашення боргу. При чому притягти до відповідальності даного клієнта майже нереально. Однак, можуть бути випадки, коли відсутність підписів може становити небезпеку і для позичальника. Зараз щодня створюються нові шахрайські схеми, тому  підписувати угоду потрібно дуже обережно, дотримуючись усіх правил укладання кредитного договору.

 

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Економічна ситуація в нашій країні все ще залишає бажати...

Як отримати кредит онлайн без відмови?

Фінансові проблеми можуть виникнути навіть в максимально...

Арбітражний керуючий: хто він і яка його роль?

Після набуття чинності оновленого Кодексу з процедур...

Боргова яма: як швидко з неї вибратись?

На жаль, сьогоднішні реалії життя змушують багатьох...

Фінансовий омбудсмен: хто він та коли потрібен?

Багато наших співвітчизників час від часу стикаються...

Додати коментар

########   ###   ####### ######## ######## 
##   ##  ## ##  ##   ## ##    ##   ## 
##   ## ##  ## ##   ## ##    ##   ## 
######## ##   ## ##   ## ######  ##   ## 
##   ## ######### ## ## ## ##    ##   ## 
##   ## ##   ## ##  ## ##    ##   ## 
######## ##   ## ##### ## ######## ######## 

Увійдіть, щоб приховати це поле