Кредитний договір: порядок та правила укладання фінансових документів

Сьогодні МФО стають все більш популярними через простоту процедури оформлення кредитного договору та доступності кредитів онлайн. До них звертаються переважно громадяни, котрі не можуть отримати позику в банку, або ті, кому терміново потрібні гроші до зарплати. Однак, при оформленні таких зобов’язань потрібно обов’язково звертати увагу на кілька важливих деталей в змісті договору: саме при наявності певних записів вийде розірвати договір або визнати кредитний договір недійсним.

Що може бути вписане в договір позики?

У нашій статті про кредитний договір ми зібрали саму важливу інформацію, яка ж може стати в нагоді клієнтам усіх банків і кредитних компаній перед отриманням кредиту онлайн або кредиту в стаціонарному відділенні:

  1. Що таке договiр кредиту?
  2. Змiст кредитного договору
  3. Кредитний договір - як не допустити помилок?
  4. Розiрвання договору кредиту
  5. Визнання кредитних договорів недійсними
  6. Зразок кредитного договору - скачати

Кредитний договір – що це?

Кредитний договір – це документ, в якому детально прописуються всі права та обов’язки позичальника та кредитної установи, а також порядок їх виконання.

Договір на кредит повинен містити:
1. Істотні умови договору:
  • Інформацію про сторони контракту: дані кредитодавця чи установи (МФО), котра надає гроші у борг та особи, котра їх отримує.
  • Інформацію про предмет договору, тобто розмір позики.
  • Розмір процентної ставки.
  • Розмір додаткових платежів чи комісій, встановлених договором.
  • Записи про термін повернення боргу та порядок внесення платежів.
2. Окремими пунктами прописуються:
  • Наслідки невиконання зобов’язань кредитування.
  • Можливість зміни істотних умов договору, наприклад, продовження або дострокове погашення кредиту.
  • Окрім цього, в більшості випадків зазначається, за яких обставин дія угоди буде припинена: з ініціативи позичальника чи з ініціативи кредитора.
  • При оформленні безвідсоткового кредиту онлайн на карту, у документі також повинна міститись інформація про скасування відсотків та комісій, а також пояснення того, з чим це пов’язано.

Правила укладання умов договору кредиту

1. Уважно ознайомтесь з документами. Важливо не просто побіжно переглянути зміст кредитної умови, а виділити достатньо часу для ретельного його вивчення, адже нерідко до відсоткової ставки згодом можуть приєднатись додаткові платежі, про які ніхто раніше не попереджав.

2. Будьте чесними. Подавайте про себе тільки вірогідну інформацію та дійсні документи: паспорт, ідентифікаційний код, довідку про доходи та підтвердження працевлаштування, адже банк або інша фінансова установа може легко перевірити всі дані, вказані потенційним клієнтом. Якщо виявиться факт обману, у видачі грошей в кредит буде відмовлено не тільки за поточною заявкою, а і при наступних зверненнях.

3. Звертайте увагу навіть на найменші деталі, наприклад, за яких обставин борг може бути переданий чи проданий третім особам (колекторам або іншим фізичним чи юридичним особам).

4. Не підписуйте угоду, якщо виникають сумніви щодо її законних підстав. Краще знайти іншу фінансову установу або порадитись

5. Будьте відповідальним позичальником. Підписуючи договір з МФО, пам’ятайте, що клієнт бере на себе серйозну відповідальність і зобов'язується дотримуватись правил та умов контракту з банком або МФО. Вони насправді прості: вносити вчасно оплату у визначеному розмірі та повернути кредит у зазначений термін.

Помилки в кредитному договорі – як не допустити?

Яких помилок слід уникати у договорі?
  • Відсутність дати укладання угоди. Зазвичай, ці дані розташовуються на першій сторінці в правому верхньому куті. У разі відсутності запису з конкретною датою, позичальник може не правильно розрахувати час сплати кредиту онлайн що може призвести до прострочення платежу, а фінансова установа матиме вільне поле для того, щоб вписати довільну дату без відома клієнта.
  • Єдиний екземпляр. Кожна зі сторін повинна отримати свій примірник, адже наявність власної копії може знадобитись у разі виникнення спору із мікрофінансовою організацією: буде легше приготувати позовну заяву, відповісти на позов чи подати клопотання про розірвання угоди кредитування.
  • Відсутність записів про сторони договору. У графі кредитора повинна бути подана наступна інформація: повна назва мікрофінансової організації, юридична адреса кредитодавця, серія та реєстраційний номер, контактні дані, а також ім’я та прізвище власника чи керівника. У графі позичальника, якщо це фізична особа, записуються дані паспорта, ідентифікаційного коду, адреса проживання, поштова адреса, номер телефону та e-mail.
  • Неточність опису предмету договору. Предмет – гроші, що надаються позичальникові за визначену плату. Тому в описі повинна зазначатись прописом і українською мовою конкретна сума позики, відсоткова ставка та, якщо є, вартість додаткових платежів. Суму боргу тільки цифрами вказувати не можна – це дає додаткові можливості недобросовісним позичальникам або МФО для внесення змін у документ.
  • Відсутність підпису однієї або обох сторін. Кожна кредитна умова повинна бути підписана двома її сторонами – це означає прийняття умов фінансовою установою і позичальником, та надає документу юридичної сили надати грошові кошти. У разі відсутності обох або одного підпису, договір кредиту може бути визнаний недійсним.

Одностороннє розірвання кредитного договору з МФО

Законодавством передбачені випадки, коли фінансова установа в односторонньому порядку може припинити дію договору кредиту, тобто його розірвати, якщо позичальник грубо порушує умови, наприклад:

  • Суттєво прострочує платежі та має заборгованості.
  • Не бажає сплатити проценти для пролонгації.
  • Продає майно, що було оформлено під заставу позики.

Достроково розриваючи угоду, фінансова установа обов’язково вимагатиме виконання зобов’язання повного погашення боргу. При чому сплатити вказані кошти буде потрібно терміново. У залежності від суми боргу та попереднього строку, новий строк може становити від 1 до 30 днів.

Зазначимо, що розірвання контракту в односторонньому порядку, переважно стосується банків. Вкрай рідко це роблять МФО, адже онлайн позики надаються на менші суми та коротші терміни.

ВИЗНАННЯ умови кредитного ДОГОВОРУ НЕДІЙСНИМ – ІНІЦІАТИВА ПОЗИЧАЛЬНИКА

Клієнти найчастіше вимагають розірвання кредитного договору або визнання його недійсним у випадках:
  • Суттєвої зміни особистих обставин.
  • При виявленні помилок у документі.
  • Коли кредитодавець вчиняє неправомірні дії.
  • Грубо порушує прописані правила (передає справу колекторам раніше вказаного в угоді терміну, особисто залякує та вимагає негайного погашення боргу без вагомих на це підстав).

Закон України про споживчий кредит дозволяє розірвання угоди в односторонньому порядку зі сторони позичальника протягом 14 днів, з моменту її підписання. При цьому дебітор повинен негайно повернути кошти в повному розмірі, сплатити нараховані відсотки та вартість усіх інших послуг, пов’язаних з користуванням онлайн кредитом.

Якщо клієнт хоче розірвати документ після спливу двотижневого терміну, то в такому разі йому необхідно дійти спільної згоди із кредитором. Якщо мікрофінансова організація не буде погоджуватись на це, розірвання контракту можливе тільки після звернення із відповідним клопотанням до суду і винесення судового рішення на користь клієнта.

ЗРАЗОК КРЕДИТНОГО ДОГОВОРУ

У мережі Інтернет можна знайти безліч різних стандартних договорів, від яких йде обертом голова. Ми підготували для вас зразок, який виконує зазначені вище вимоги. Ви можете вивчити його заздалегідь перед підписанням договору й уточнити з приводу якихось пунктів при укладенні кредиту в стаціонарному відділенні. Вибравши кредит онлайн, ви можете звернутися за роз'ясненнями на гарячу лінію МФО або службу підтримки кредитної компанії.

Статті

Як працює дострокове розірвання кредиту?

Зазвичай, кредитний договір може бути розірваний раніше...

Чому важливо знати що таке фішинг?

Мета фішингу - отримати доступ до вашої особистої інформації,...

Коментовані статті

Погашення кредиту: що потрібно знати? (6)

Без сумніву, кожен клієнт кредитної компанії або банку бажає мати найвигіднішу пропозицію. Однак, чи...

Як позбутись боргів? (5)

Борги – це серйозні проблеми, які постійно забирають наш спокій, додаткові кошти, а нерідко й здоров’я....

Додати коментар

########  ######## ##      ##    ###     ######  
##     ## ##       ##  ##  ##   ## ##   ##    ## 
##     ## ##       ##  ##  ##  ##   ##  ##       
########  ######   ##  ##  ## ##     ## ##       
##     ## ##       ##  ##  ## ######### ##       
##     ## ##       ##  ##  ## ##     ## ##    ## 
########  ########  ###  ###  ##     ##  ######  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Коментарі

Лариса 2019-08-31 15:58:41 #434
Підписуючи договір ми погоджуємося з умовами. Так що перед підписанням потрібно уважно читати умови щоб уникнути проблем надалі.
Відповісти