Найпоширеніші помилки при оформленні кредиту онлайн

У питанні оформлення кредитів онлайн не варто поспішати. Правильним кроком буде знайти якомога більше інформації про кредитора та все уважно проаналізувати. Ці дії допоможуть уникнути багатьох поширених помилок та оформити кредит вигідно та безпечно. Поспіх в підборі кредиту онлайн може дорого обійтися не тільки в плані грошей, але і витрачених нервів і сил.

Які помилки допускають клієнти при оформленні кредиту онлайн?

Поспішний вибір кредитної компанії

Поспіх – найбільш поширена помилка при оформленні кредиту онлайн.  Необхідність терміново отримати гроші змушує позичальника спішити та не звертати увагу на важливі деталі не тільки в кредитному договорі, а також при виборі кредитної установи та варіантів кредиту. Через такі обставини буває важко вибрати надійну кредитну компанію, тому ризики натрапити на шахраїв дуже великий.

Перш ніж подати заявку на кредит, потрібно перевірити, чи компанія легальна, чи має всі необхідні дозволи та ліцензії. А також, варто дізнатися, як довго вона існує та на скільки велика вибрана організація, тому що співпраця з дрібними, менш стабільшими компаніями, в певній мірі небезпечна, навіть якщо вони легальні. І зовсім не лишнім було б, почитати відгуки про вибрану вами компанію на спеціалізованих сайтах.

Недбале відношення до кредитного договору

Кожен позичальник повинен пам’ятати одне дуже важливе правило – щоб безпечно оформити кредит онлайн, потрібно уважно прочитати кредитний договір. Але наші громадяни дуже часто нехтують цим правилом й ставлять підпис, навіть не глянувши оком на основні пункти. Якщо справа все ж доходить до ознайомлення з цим документом, то напевно тільки тоді, коли виникають проблеми з погашенням кредиту або непорозуміння з кредитором.

Кредитний договір – це юридичний документ, в якому прописуються права та обов’язки позичальника та кредитора, а також міститься інформація про те, які дії будуть виконуватись у разі не виконання своїх обов’язків однією зі сторін. Наприклад, в договорі може зазначатися, що в даній компанії немає можливості продовження боргу, а при простроченні платежу навіть на один день, клієнт зобов’язується оплатити борг у трикратному розмірі.

Зазвичай, кредитні компанії не ставить такі умови. Але з огляду на те, що на законодавчому рівні для небанківських фінансових установ немає обмежень по відсоткових ставках та розмірах штрафів, висунуті умови будуть цілком законними. Якщо позичальник відмовляється виконувати свої зобов’язання, кредитор може передати справу колекторам чи притягти його до судової відповідальності.

Помилки в заявці на кредит

Невірно вказані дані можуть призвести до відхилення вашої анкети та відмови в наданні кредиту. А подати повторну заявку клієнт зможе тільки після 30 днів. Тому, перш ніж відправити заявку, потрібно уважно перевірити достовірність всіх вказаних даних. Досить часто помилки допускаються при введені ідентифікаційного коду, а також, як це не дивно, в імені та прізвищі позичальника.

Звичайно, помилки – це наслідок неуважності, але іноді бувають, випадки коли клієнт, намагається навмисно обманути кредитора, вказуючи більший дохід, ніж є насправді, або ж безробітний вписує наявність роботи для збiльшення своєї кредитоспроможності перед кредитором. Треба розуміти, що дані, які ви вказуєте в анкеті, легко перевірити.

Всі кредитні компанії, перш ніж прийняти рішення, перевіряють інформацію про клієнта. Якщо обман виявиться, то це може призвести не тільки до відмови у кредитуванні зараз, але закрити двері до користування послугами даної компанії в майбутньому.

Яких помилок слід уникати при оформленні кредиту онлайн?

Відсутність плану погашення кредиту

Оформлюючи кредит, потрібно добре порахувати свої доходи та витрати, а також скласти детальний план погашення боргового зобов’язання, навіть, якщо ви берете незначну суму й на короткий термін. Відсутність такого плану може призвести до прострочення платежу або внесення неповної суми боргу. Якщо залишаться непогашеними навіть кілька гривень, про які позичальник не підозрює, пізніше вони можуть перерости в круглу суму.

Таким чином, позичальник матиме прострочений платіж і зіпсовану кредитну історію. При цьому, довести свою правоту буде нереально, оскільки немає значення, яка сума залишилась непогашеною, чи це 1 гривня чи тисяча, факт залишається фактом – борг непогашений.

Пам’ятайте, треба реально оцінювати свої фінансові можливості. Найбільш оптимальним терміном кредитування в кредитній компанії вважається 14 або максимум 30 днів, а рекомендована сума не більше 10 000 гривень. Кредити онлайн мають завдання вирішити тільки незначні фінансові проблеми, наприклад, коли не вистачає грошей до зарплати. А такі справи, як покупка автомобіля чи житла, допоможуть вирішити банківські кредити.

Ігнорування дзвінків від кредитора

І ще одна, але не менш поширена помилка – це ігнорування дзвінків від співробітників кредитної компанії. Такі помилки переважно роблять клієнти, які прострочили кредит. Боячись розмови з кредитором, вони вирішують не відповідати на дзвінки до того часу поки не назбирають необхідну суму для погашення кредиту та оплату штрафу.

Така поведінка неправильна. Кредитна компанія зацікавлена в тому, щоб клієнт не забув о вчасном погашеннi кредиту – це правда. Але, треба також розуміти, що в цих компаніях працюють такі ж люди, як і ми, і якщо пояснити свою ситуацію та розповісти, як та коли ми плануємо повернути гроші, то цілком можливо знайти компроміс, який буде задовольняти обидві сторони.

В багатьох кредитних компаніях для клієнтів, які мають заборгованість, створені спеціальні програми пролонгації, котрі дозволяють продовжити термін договору без великої переплати. Завжди вигідніше скористатися можливістю продовження кредиту, ніж оплачувати штрафи та псувати кредитну свою історію.

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Економічна ситуація в нашій країні все ще залишає бажати...

Як отримати кредит онлайн без відмови?

Фінансові проблеми можуть виникнути навіть в максимально...

Арбітражний керуючий: хто він і яка його роль?

Після набуття чинності оновленого Кодексу з процедур...

Боргова яма: як швидко з неї вибратись?

На жаль, сьогоднішні реалії життя змушують багатьох...

Додати коментар

##   ## ##   ## ##   ## ##  ##    ## 
###  ### ##   ## ###  ### ## ##    ## 
#### #### ##   ## #### ####  ####     ## 
## ### ## ##   ## ## ### ##  ##     ## 
##   ## ##   ## ##   ##  ##  ##  ## 
##   ## ##   ## ##   ##  ##  ##  ## 
##   ## ####### ##   ##  ##   ###### 

Увійдіть, щоб приховати це поле