Які основні види фінансових установ?

Через сучасний стан економіки в нашій країні, багато людей зустрічається з гострою потребою в швидкому отриманні кредитних коштів. На фінансовому ринку України існує декілька видів установ, які надають послуги кредитування. Основні з них – це банки, ломбарди і кредитні компанії. Де ж краще взяти кредит та чим відрізняються ці установи одна від одної?

Фінансові установи - визначення

Що слід розуміти під терміном фінансові установи?

Фінансові установи – це організації, які здійснюють діяльність пов’язану з наданням фінансових послуг та здійсненням різного виду фінансових операцій. В Україні такі організації діляться на дві категорії: банківські та небанківські фінансово-кредитні установи. До банківських установ належить, в першу чергу, Національний банк, а також комерційні, інвестиційні, ощадні та іпотечні види банків.

До небанківських фінансово-кредитних установ належать: кредитні, лізингові, факторингові та страхові компанії, пенсійні та інвестиційні фонди, а також кредитні спілки, ломбарди та довірчі товариства. Регулювання кредитних компаній відбувається за допомогою тих же правових актів, що і діяльність банків – це закон України «Про фінансові послуги», «Про електронну комерцію», а також загальне цивільне законодавство.

Кредитна компанія – що це?

Кредитні компанії почали діяти в Україні не так давно, перші з них були засновані в 2003 році. На той час вони діяли тільки в режимі офлайн, тобто для оформлення договору та отримання коштів потрібно було особисто відвідати відділення кредитної установи. Також, обов’язковим було пред’явлення різних документів, які б засвідчували кредитоспроможність позичальника. По суті, процедура отримання кредиту в кредитній компанії майже нічим не відрізнялася від процедури отримання банківського кредиту. Єдиними відмінностями були тільки трохи менші суми та терміни кредитів.

Сьогодні ж кредитні компанії використовуючи інновації фінтеху, працюють зовсім по-іншому. Для роботи з клієнтами використовуються сучасні технології, котрі дозволяють максимально спростити отримання коштів. Майже у всіх компаніях доступне оформлення кредиту онлайн. Для вирішення формальностей та отримання грошей не потрібно нікуди ходити – все вирішується через інтернет.

Також, значно зменшились вимоги до позичальників. Щоб отримати кредит достатньо мінімального набору документів: паспорта та ідентифікаційного коду. А найзручніше, що змінилося в обслуговуванні – це швидкість опрацювання даних. Завдяки цьому оформити кредит онлайн та отримати гроші можна всього за 10 – 15 хвилин.

Різниця між кредитною компанією і банком

На перший погляд різниця між банком і кредитною компанією зовсім незначна. Адже ці обидві фінансові установи надають подібні послуги. Але, якщо розглянути це питання більш детально, то можна зрозуміти, що відмінностей насправді багато і вони досить суттєві.

По-перше, банк – це організація, яка має право залучати гроші з внесків громадян, відкривати та вести рахунки й, звичайно, надавати кредити. Що ж стосується кредитів, то в більшості із сучасних банків досить великі терміни та суми, на які вони видаються. Також для оформлення кредитного договору банк вимагає повний пакет документів та хорошу кредитну історію, а це означає, що отримати банківський кредит доступно не кожному.

Натомість, в кредитній компанії значно менший та простіший перелік вимог. Тому отримати фінансову підтримку можуть практично всі бажаючі. Вагомою перевагою кредитної компанії також є спрощена процедура оформлення кредитного договору, яка займає всього кілька хвилин. А невеликі суми та мінімальні терміни кредитів роблять такі фінансові установи привабливими для клієнтів.  Більш того, тут доступне навіть отримання кредиту з поганою кредитною історією.

Що таке фінансові установи і якими вони бувають?

Де вигідніше позичати гроші – в ломбарді чи в кредитній компанії?

Якщо говорити про те, де краще та вигідніше брати кредит, в ломбарді чи кредитній компанії, то тут слід звернути увагу на те, що саме клієнт очікує від користування послугами кредитування. Тобто, на скільки терміново, яка сума йому потрібна, які документи він може надати та чи має він можливість приїхати в офіс фінансово-кредитної установи.

Щоб отримати кредит в ломбарді потрібно особисто прийти у відділення з паспортом, ідентифікаційним кодом та принести з собою річ під заставу. Такими речами можуть бути: вироби з дорогоцінних металів, побутова техніка, комп’ютери, телефони, тощо. Є й такі ломбарди, які беруть під заставу автомобілі, або навіть житло (стосується великих сум кредитів).

Плануючи позичати гроші в ломбарді, треба бути готовим до того, що умови не завжди будуть вигідними для позичальників, а вартість речей, які клієнт дає під заставу, часто оцінюється в декілька разів дешевше реальної вартості. Такий принцип роботи ломбардів спостерігається не тільки в Україні, а й цілому світі. Але, як не дивно, люди не перестають користуватися їх послугами, тому що бачать єдиний спосіб, за допомогою якого можна вирішити фінансові проблеми. Та чи насправді це єдиний спосіб?

Кредитна компанія, банк, ломбард – що вибрати?

Рівень фінансової грамотності населення України постійно збільшується. Люди все краще починають орієнтуватися в фінансових продуктах та послугах. Але незважаючи на це, стараються дотримуватись більш традиційного способу кредитування, тобто в більшості випадків звертатися за кредитами в банк або ломбарди, навіть якщо це не зовсім вигідно чи взагалі не зручно.

Така ситуація відбувається тому, що не всі знайомі з принципами роботи кредитних компаній та бояться зіткнутись з шахрайством в кредитуванні при офоормленнні кредитів онлайн. Однак, варто сказати, що ті громадяни, які вже випробували такі послуги, добре відгукуються про кредитні компанії та часто звертаються в небанківські фінансово-кредитні установи повторно. Звичайно, якщо річ іде про позику грошей до зарплати, тобто невеликих сум на мінімальні терміни, адже в банках отримати такий продукт, ще й без відвідування відділення, практично нереально.

Підсумовуючи всі переваги та недоліки згаданих кредитних установ, можна сказати, що оформлення кредиту онлайн у фінансовій компанії являється справді зручним та вигідним фінансовим продуктом. Адже, в першу чергу, з його допомогою можна зекономити на кредиті, взявши тільки ту суму, яка потрібна, а не великий споживчий креит, як пропонують банки. Також тут не доведеться залишати особисті речі під заставу та ризикувати їх збереженням. Більш того, кредитні компанії добре регулюються з боку держави, а це означає, що рівень їх надійності досить високий.

Кредит онлайн

Програми лояльності кредитних копаній допомагають заощадити

Кожна кредитна компанія, звичайно, хоче залучити якомога...

Перший кредит під 0% або кредитка: що вигідніше?

На фінансовому ринку України постійно з’являються нові...

Дострокове погашення кредиту: в чому вигода?

Будь-який кредитор негативно ставиться до прострочення...

Вчасне погашення кредиту: чому це важливо?

Кожен позичальник бажає отримати кредит на вигідних...

Акції кредитних компаній: чи варто брати участь?

Конкуренція серед українських кредитних компаній помітно...

Додати коментар

 ###### ##   ## ##  ##  ###  ##   ## 
##  ## ##   ## ##  ##  ## ##  ###  ### 
##    ##   ## ## ##  ##  ## #### #### 
##    ##   ## #####  ##   ## ## ### ## 
##    ##   ## ## ##  ######### ##   ## 
##  ## ##   ## ##  ## ##   ## ##   ## 
 ######  ####### ##  ## ##   ## ##   ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле

Іван 2018-10-22 08:52:02 #16
Кредитні компанії - це справжня знахідка для українців. Я вже не раз користувався такими кредитами до зарплатні і все нормально. Це нормальна практика в нашому сучасному житті. Отримав кредит і через місяць його повернув.