Кредитна спілка: чим вона відрізняється від кредитної компанії?

Сьогодні багато громадян стикаються з фінансовими проблемами й шукають способів швидкого вирішення тимчасових фінансових труднощів. Часто вирішити такі проблеми можна за допомогою оформлення кредиту. Проте, не кожен має можливість отримати його в банку, й тоді виникає інше питання – оформити кредит в кредитній компанії чи в кредитній спілці, та чи є між ними різниця?

Чим відрізняється кредитна спілка від кредитної компанії?

Що таке кредитна спілка?

Кредитна спілка – це некомерційна організація, яка складається з фізичних осіб і створена з метою взаємної фінансово-кредитної допомоги її членам. Всі учасники кредитної спілки мають однакові права та обов’язки, які відповідають кооперативним засадам.

Основні принципи роботи кредитної спілки – це вільний вступ та вихід із організації, рівноправність всіх її членів та самоврядування. Діяльність кредитних спілок в Україні регулюється за допомогою Господарського та Цивільного законів, а також закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Власниками кредитної спілки є її члени, але відповідно до закону України, такі організації вважаються фінансовими установами, тому повинні так само, як і кредитні компанії, бути внесені до Єдиного державного реєстру фінансових установ та мати свідоцтво про реєстрацію, видане Державною комісією ринків фінансових. Ще обов’язкова участь в Асоціації Кредитних спілок України.

Чим саме відрізняється кредитна компанія від кредитної спілки?

Перша і найбільша відмінність кредитної компанії від кредитної спілки – це форма власності. Власником кредитної компанії є одна або декілька осіб, які отримують прибуток з надання кредитів. А власниками кредитної спілки являються всі її члени, кількість членів кредитної спілки може постійно мінятися.

Друга відмінність – кредитна спілка, на відміну від кредитної компанії, створюється не з метою отримання прибутків, а з метою взаємної кредитної допомоги між учасниками спілки. Відсоткові ставки при наданні кредиту для позичальників, тобто членів спілки, мінімальні й діляться між усіма іншими учасниками, відповідно їх особистих внесків.

І ще одна важлива відмінність – кредитна спілка не видає кредити онлайн, а також ретельно перевіряє кредитну історію позичальника та його кредитоспроможність та інші персональні дані. На рішення відносно видачі кредиту доведеться  чекати не менше одного дня, а отримати кредит без кредитної історії майже нереально.

Чи кредитна компанія і кредитна спілка - це одне і те ж?

Хто може отримати кредит в кредитній спілці?

Отримати кредит в кредитній спілці далеко не так просто й швидко, як у звичайній кредитній компанії. В першу чергу треба бути членом цієї організації. А щоб стати її учасником, в обов’язковому порядку потрібно зробити грошовий вклад, тобто, відкрити депозит. Суми вкладiв бувають різнi, все залежить від розмірів та умов організації. В деяких кредитних спілках передбачаються також щомісячні внески.

Кредитні спілки не видають гроші в борг людям, які тільки що стали її учасниками, а якщо таке й буває, то сума кредиту може бути лише трохи вищою від зробленого внеску. Не слід забувати й про виключення, іноді отримати кредит можуть навіть новачки, але їм потрібно буде надати ряд доказів своєї кредитоспроможності, тобто довідки про доходи, про наявність офіційного працевлаштування, хорошу кредитну історію та інші документи.

В більшості кредитних спілок рішення відносно ухвалення кредиту приймається колективно та беруться під увагу різні фактори. Наприклад, якщо у потенційного позичальника уже є відкриті позики або кредити, то це може насторожити учасників спілки, й в кредитуванні, скоріш за все, буде відмовлено. Варто зазначити і те, що отримати кредит з поганою кредитною історією тут також майже нереально.

Де краще оформити кредит: в кредитній спілці чи в кредитній компанії?

Щоб відповісти на питання, де вигідно оформити кредит онлайн, потрібно, перш за все, проаналізувати свої обставини, можливості та потреби. Як ми уже згадували, в кредитній спілці можуть отримати кредит тільки її учасники. Якщо ви маєте додаткові гроші, але знаєте, що в майбутньому вам може знадобитися кредит, то звичайно, розумно зробити вклад в таку організацію. Тим більше, що це буде приносити вам, хоча й незначний, але все-таки дохід.

Проте, якщо дірка в бюджеті виникла несподівано, і її терміново потрібно залатати, то отримати кредит у кредитній спілці для вас майже не реально. Кращим вирішенням грошових потреб буде оформлення кредиту онлайн в кредитній компанії. Це стосується і надто зайнятих людей, для яких цінна кожна хвилина. Кредитні спілки не видають кредити онлайн, що саме собою виключає можливість моментального отримання грошей.

Якщо говорити про відсотки по кредитах, то перевагу отримують кредитні спілки, проте суми кредитування у них досить скромні. Що стосується термінів, то кредитні компанії надають грошi на строк від декількох днів до декількох місяців, а кредитні спілки – від декількох місяців до двох-трьох років. Але про вибір між цими двома кредиторами слід говорити тільки тоді, коли клієнт являється учасником кредитної спілки.

 

Кредитні компанії
Додати до порівняння
Додати до порівняння

Додати коментар

########  ###  ######## ####    ## 
##     ## ##  ##    ##    ## 
##    ##  ## ##    ##    ## 
######  ##   ## ######  ##    ## 
##    ######### ##    ## ##  ## 
##    ##   ## ##    ## ##  ## 
##    ##   ## ##    #### ###### 

Увійдіть, щоб приховати це поле