Дострокове погашення кредиту: в чому вигода?

Будь-який кредитор негативно ставиться до прострочення платежів. Однак, дострокове погашення також не завжди вітається. У чому ж проблема? В більшості випадків при достроковому погашенні банк або кредитна компанія отримує менший дохід. Відповідно, клієнту даний кредит обходиться дешевше, але за умови, що все зроблено правильно.

Коли дострокове погашення буває вигідним?

Де доступне дострокове погашення?

Одним зі способів вигідного оформити кредит являється наявність можливості достроково його погасити. Дана послуга повинна бути доступною в усіх фінансових установах, які займаються кредитуванням фізичних та юридичних осіб. Але, не завжди є так, як повинно бути.

Деякі кредитори, зазвичай, це невеликі банки, не дозволяють позичальникам достроково виконати боргові зобов’язання. А якщо така послуга й доступна, то вона передбачає сплату кредиту разом із повною вартістю відсотків та всіх суміжних оплат. Якщо ви планували в спосіб дострокового погашення зменшити вартість кредиту та назбирати гроші, скажімо, на чорний день, то такі дії являються беззмістовними,  адже про жодну економію тут не йде мова

Натомість, усі кредитні компанії, що видають кредити онлайн, мають досить гнучкі умови кредитування.  Позичальник сам вирішує, коли погашати кредит. Тут можливе, як дострокове погашення, за яке не потрібно додатково плати (сплачуючи кредит раніше терміну, до оплати будуть нараховані тільки відсотки за фактичні дні користування кредитними коштами й тіло кредиту), так і безкоштовна пролонгація (щоб продовжити термін дії договору достатньо сплатити тільки нараховані відсотки, й кредит буде автоматично продовжено).

 

 
CreditKasa / Кредит каса відгуки CreditKasa / Кредит каса
Заповніть заявку
   
Moneyveo / Mанівео відгуки Moneyveo / Mанівео
Заповніть заявку

Дострокове погашення в кредитних компаніях

Хоча дострокове погашення можливе майже в кожній кредитній компанії, все ж, умови використання даної функції можуть відрізнятись. Так, наприклад в одного кредитора погасити кредит можливо не раніше, ніж через кілька днів після його отримання (найчастіше 7 днів), а в іншого – погашення кредиту доступне уже наступного дня чи навіть в день оформлення договору.

Також, деякі компанії або банки встановлюють різний порядок оформлення послуги. Наприклад, може передбачатись попередня подача заявки на отримання дозволу достроково погасити кредит або сплатити якусь його частину.  Внести оплати буде можливо тільки після отримання позитивної відповіді.

Проте, більшість кредитних компаній дозволяє клієнтам погашати кредити без надсилання попереднього запиту. Достатньо зайти в особистий кабінет та натиснути кнопку «погасити кредити», внести необхідну суму, й кредит відразу буде закритий. 

Калькулятор дострокового погашення?

Чи завжди вигідно достроково погашати кредит?

Погашаючи кредит раніше терміну, потрібно добре порахувати вартість обслуговування разом із сумою самого кредиту. Саме на цьому етапі позичальники допускають грубу помилку, вказуючи приблизну суму, що пізніше призводить до виникнення невеликої заборгованості по кредиту. 

Якщо ви сумніваєтесь, скільки повинні заплатити, краще уточніть суму. Зателефонуйте на номер гарячої лінії кредитора та попросіть підрахувати загальну вартість кредиту за вашим договором. Більшість кредитних компаній також розміщує на своїх інтернет-ресурсах спеціальні кредитні калькулятори, які в автоматичному режимі проводять обчислення вартості кредиту.

Скористатись калькулятором дуже просто. Достатньо тільки вибрати на одній лінійці термін користування грошима, а на іншій – розмір кредиту, й під калькулятором відразу буде розміщена сума, яку ви повинні сплатити.

Ще одна важлива деталь, про яку часто забуває більшість клієнтів кредитних компаній – це видрукувати підтвердження повної сплати кредиту. Його також можна завантажити на комп’ютер чи будь-який мобільний пристрій у форматі pdf. Таке підтвердження може вам знадобитись у випадку технічних збоїв у програмах кредитора чи банку, а також в інших ситуаціях, коли вам може надійти повторне прохання погасити кредит.

Додаткові переваги дострокового погашення кредиту

Погашаючи борг раніше терміну, позичальникові вдається не тільки заощадити на кредиті, але й отримати позитивні записи в кредитній історії. Варто пам’ятати, що такий спосіб оплати впливає на кредитну історію точно так, як і вчасне погашення кредиту

Якщо записи про дострокове погашення будуть внесені до кредитного досьє, то це суттєво покращить скоринг-бал позичальника і дозволить йому оформляти кредити на більш вигідних умовах в майбутньому.  

Дострокове погашення кредиту також свідчитиме про високу кредитоспроможність позичальника, навіть якщо у нього заробітна плата не досить висока, а додаткові доходи, які були б документально підтвердженими, відсутні.

Дострокове погашення допомагає зекономити на кредиті.

Колине варто достроково погашати кредит?

З усього вищезгаданого можна зробити висновок, що дострокове погашення приносить тільки користь, і буде доречним у будь-якій ситуації. Але, це не зовсім так. Бувають випадки, коли не варто достроково закривати кредит, навіть, якщо є зайві кошти.

Перша ситуація – це, коли оформлено перший кредит під 0%. Насправді безвідсоткові кредити не являються повністю безкоштовними. Вони видаються під відсоткову ставку 0,01%, що дорівнює всього кільком гривням. В залежності від розміру кредиту, до оплати може бути нараховано від 5 до 40 гривень. А у випадку дострокового погашення доведеться заплатити вартість кредиту за стандартною відсотковою ставкою.

Те саме стосується й інших акції кредитних компаній. В більшості із них, позичальник може брати участь тільки після виконання всіх умов кредитного договору, в тому числі й сплатити кредит відповідно до встановлених термінів. Якщо кредит буде закритий раніше, участь в розіграші чи конкурсі може бути не доступною.

 

Статті

Гроші в борг: всі варіанти отримання фінансової допомоги

Справитись з фінансовими проблемами сьогодні набагато...

Банківський кредит та його різновиди

Сьогодні велика кількість українців живе в кредит....

Що таке персональні дані та де вони пригодяться?

Сьогодні ми постійно зустрічаємось з поняттями персональні...

Онлайн кредит на карту без фото паспорта та коду

Плануючи оформити кредит онлайн часто можна зустрітись...

Заборгованість: що буде, якщо не платити кредит?

Заборгованість по кредиту – досить неприємна ситуація,...

Коментовані статті

Вчасне погашення кредиту: чому це важливо? (4)

Кожен позичальник бажає отримати кредит на вигідних умовах, які дозволять заплатити за послуги кредитора...

Як оформити кредитну карту? (3)

Сьогодні кредитна картка являється найбільш затребуваним банківським продуктом не тільки в нашій країні,...

Як розплатитись з боргами, якщо кредитів кілька? (2)

Наявність боргу може псувати не тільки фінансове становище, але й наше життя в цілому. Медики говорять,...

Додати коментар

######## #### ####### ######## ######  
##   ## ## ##   ## ##    ##  ## 
##   ## ## ##   ## ##    ##    
########  ## ##   ## ######  ##  #### 
##   ## ## ## ## ## ##    ##  ## 
##   ## ## ##  ## ##    ##  ## 
######## #### ##### ## ######## ######  

Увійдіть, щоб приховати це поле

Богдан 2019-02-01 11:55:29 #133
Взявши кредит хочеться його просто віддати скоріше так душі легше і не відчуваєш себе боржником. Не важливо на яких умовах погасив і забув.
Іван 2019-01-07 15:15:03 #91
В даному випадку все залежить від договору складений з банком і іноді не варто виплачувати заздалегідь кредит. А якщо в договорі зазначено що чим раніше виплатиш тим менше відсотки тоді вже так так і спати легше. Дострокове погашення приносить тільки користь.