Безпека персональних даних при оформленні кредиту онлайн

Наші персональні дані кожного дня знаходяться під загрозою, а особливо, коли ми здійснюємо покупки через інтернет чи оформляємо різні послуги, в тому числі і кредити онлайн. Щоб не стати жертвою фішерів та кредитних шахраїв, потрібно добре знати основні правила безпечного поводження з персональними даними та строго їх дотримуватись.

Що потрібно знати про безпеку персональних даних в мережі?

Основні правила безпечного користування інтернетом

Знати правила безпечного користування інтернетом потрібно практично кожному громадянину. Цей ресурс дедалі більше поринає в наше життя, й вирішити певні життєві питання стає неможливо без використання світової павутини. А що найважливіше, уміння правильно та безпечно користуватись інтернетом допоможе уникнути неприємних ситуацій із несанкціонованим використанням персональних даних зловмисниками. Ось кілька основних засад:

1. Завжди використовуйте тільки ліцензійне програмне забезпечення та уникайте завантаження та перегляду будь-яких «піратських» матеріалів.
2. Завжди дбайте про наявність актуальних антивірусних програм на всіх пристроях.
3. Уникайте користування інтернет-банкінгом, різними платіжними системи, електронною поштою та будь-якої аутентифікації під час доступу через незахищені мережі (в кафе, торгових центрах, аеропортах та інших громадських місцях).
4. Що стосується паролів, то не варто встановлювати надто прості (типу 12345), а також використовувати одну і ту ж комбінацію символів для акаунтів в соціальних мережах, електронної пошти, інтернет банкінгу та електронних гаманців. Також не зайво час від часу змінювати паролі.
5. Не відкривайте підозрілих електронних листів з невідомих адрес, а тим більше не переходьте за посиланнями, які в них містяться. Це найтиповіші фішингові схеми, які використовують шахраї для викрадення персональних даних необачних інтернет-користувачів. Те ж саме стосується смс-повідомлень (найчастіше в них повідомляється про виграш чи платіж від невідомої особи, та просять відправити зворотне смс, перейти за посиланням, або задзвонити на вказаний номер телефону).
6. Здійснюючи покупки в інтернеті, будьте обережні з сайтами, де розміщені надто вигідні пропозиції. Пам’ятайте, що жоден товар навіть при наймасштабнішому розпродажі не може продаватись за безцінь. Основна мета таких сайтів – отримання коштів за продаж неіснуючих товарiв або викрадення персональних даних.
7. Оформлення будь-яких послуг в інтернеті, наприклад кредитів онлайн чи будь-якого виду страхування, варто здійснювати тільки на офіційних та перевірених ресурсах, попередньо дізнавшись рейтинг установи та відгуки реальних клієнтів. 

Як захистити персональні дані при оформленні кредитів онлайн?

Безпека персональних даних при оформленні кредиту онлайн

Оформлення кредиту онлайн – це досить серйозна та відповідальна справа. Однак, деякі позичальники легковажно ставляться не тільки до укладання самого договору, але й до вибору кредитора. Такі особи вважають, що тут не може бути жодної небезпеки, адже перш ніж вносити платежі по кредиту, вони повинні отримати кошти від самого кредитора та деякий час користуватись ними. Частково це правда, проте небезпека ховається там, де майже ніхто не підозрює.

 • По-перше, поряд із легальними кредитними компаніями існують установи, які називаються як великi популярні кредитори і надають фінансові послуги на ідентичних умовах, проте ведуть тіньовий бізнес, тобто являються незаконними. Співпраця з чорними кредиторами (таку народну назву отримали нелегальні кредитні установи) небезпечна з огляду не тільки на ймовірність обману щодо відсоткової ставки та вартості суміжних платежів, але й з огляду на небезпеку зустрітись з колекторами. У разі виникнення будь-яких непорозумінь з позичальниками (а вони обов’язково виникнуть, адже такі кредитори нараховують оплату за різні додаткові послуги, а також приховані відсотки та комісії) справа передається в такі ж нелегальні колекторські агентства.
 • По-друге, оформлення кредитів в нелегальних компаніях небезпечне через відсутність захисту персональних даних, які позичальник надає при укладанні кредитного договору. Уся конфіденційна інформація може передаватись третім особам без відома клієнтів, а також використовуватись в злочинних цілях, наприклад, для оформлення кредиту на чужий паспорт.

Як вибрати безпечну кредитну компанію?

Як забезпечити безпеку персональних даних при оформленні кредиту онлайн?

Перш ніж надати будь-які відомості про себе та погодитись на обробку персональних даних, ретельно перевіряйте сайт кредитора, щоб не створити собі додаткових проблем.

Перш за все варто перевірити наявність відповідної документації, а саме:

 • свідоцтва про реєстрацію фінансової установи
 • ліцензії на здійснення фінансової діяльності, видані Нацкомфінпослуг,
 • річну фінансову звітність та аудиторський висновок.

Потім, не зайвим буде відвідати сайт Верховної Ради України та перевірити наявність даної установи в Єдиному державному реєстрі фінансових установ.

Якщо все в порядку, можна переходити до наступного етапу – дізнатись рейтинг кредитора та ознайомитись з відгуками клієнтів. При чому отримати всю необхідну інформацію буде дуже легко, адже зараз існує безліч аналітичних сайтів, які проводять постійний моніторинг кредитних компаній та регулярно оновлюють рейтинги найкращiх пропозицій.

Крім того, тематика дистанційного кредитування зараз активно обговорюється в СМІ, соціальних мережах та на форумах фінансової тематики, тому знайти об’єктивну оцінку тієї чи іншої кредитної компанії зовсім не важко, потрібно тільки посвятити цьому трохи часу.

І останнє, зробити певні висновки про кредитора можна і самому, уважно проаналізувавши сайт. Якщо на сторінках сервісу вдається легко знайти всю потрібну інформацію, наприклад, розмір відсоткової ставки, зразок договору, точну вартість на додаткові послуги по кредиту, а також чіткі вимоги до позичальника, то сервісу можна сміливо довіряти. Однак, якщо на пошук основної інформації ви витрачаєте багато часу, а знайдені дані не зрозумілі, то не варто наражати себе, краще пошукайте іншого кредитора.

Статті

Реструктуризація: що це та як оформити?

Маєте один або кілька кредитів, але з грошима не густо?...

Що таке кредитна історія

Кредитна історія – це термін, з яким обов’язково зіткнеться...

Бюро кредитних історій – список всіх БКІ України

Бюро кредитних історій, або скорочено БКІ – це установа,...

Кредит під 0

Кредит під 0 – це пропозиція більшості небанківських...

Коментовані статті

Вчасне погашення кредиту: чому це важливо? (4)

Кожен позичальник бажає отримати кредит на вигідних умовах, які дозволять заплатити за послуги кредитора...

Як оформити кредитну карту? (3)

Сьогодні кредитна картка являється найбільш затребуваним банківським продуктом не тільки в нашій країні,...

Як розплатитись з боргами, якщо кредитів кілька? (2)

Наявність боргу може псувати не тільки фінансове становище, але й наше життя в цілому. Медики говорять,...

Антиколектори. Хто вони? Чи варто до них звертатись? (2)

Попит на колекторські послуги зараз різко збільшується. І це не дивно, адже число проблемних заборгованостей...

Додати коментар

 ###### ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
##  ## ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
##    ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
 ###### ##   ## ##   ## ##   ## ######### 
   ## ##   ## ##  ## ##   ## ##   ## 
##  ## ##   ##  ## ##  ##   ## ##   ## 
 ######  #######   ###   ####### ##   ## 

Увійдіть, щоб приховати це поле